İlçe Millli Eğitim Müdürü Özdemir'in Yıl Sonu Mesajı

Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılının sona ermesi nedeniyle yıl sonu mesajı yayımladı.
Bu haber 2018-06-08 20:46:25 eklenmiş ve 477 kez görüntülenmiştir.

Özdemir Mesajında :”2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılının sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu öğretim yılının, Gölbaşı açısından başarı ve huzurla geçmesinde, çok büyük emek ve gayretleri olan, başta saygıdeğer öğretmen arkadaşlarım olmak üzere, tüm idareci, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyor, hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum.

Saygıdeğer Öğretmen Arkadaşlarım,

Geleceğin sizin ellerinizde şekilleneceğinin şuuru ve sorumluluğuyla, gayretli ve dinlenmek bilmeyen bir çalışma azmi gösterip ilçemizde eğitim-öğretimi başarılı bir noktaya getirdiniz. Bugün de öğretim yılına huzurla, başarıyla nokta koydunuz. Ellerinize, emeklerinize ve yüreklerinize sağlık. Biz sizlerden en evvel ve her şeyden evvel; vatanına, milletine, bayrağına ve toprağına âşık nesiller yetiştirmenizi bekliyoruz. Akademik başarılar bu şuurla yetişecek nesiller için ikinci öncelik olacaktır. Sizler de bu amaca ulaşmak için yoğun gayretler sarf ediyorsunuz. İnanıyorum ki geleceğin Büyük ve Müreffeh Türkiye’si sizin ellerinizde çok daha gelişmiş ve modern olacaktır.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Sizler, geleceğimizin teminatısınız. Gelecek sizsiniz ve yarının Türkiye’si sizin gayret ve çabalarınızla şekillenecek. Ülkeyi sevmenin en öncelikli göreviniz olduğunu, bizlere 15 Temmuz hain darbe girişimini önlemek için, göğsünüzü tanklara siper ederek gösterdiniz. Sizlere güveniyor ve inanıyoruz. Bugün alacağınız karneyi bir hayat göstergesi gibi algılamayınız. Karneleriniz, bir yıl boyunca akademik başarılarınızı gösteren bir ayrıntıdan ibarettir. Bu yönüyle, başarıyı abartmamak gerektiği gibi başarısızlık karşısında da ümitsizliğe düşmemek gerekmektedir. Bir öğretim yılının yorgunluğunu, tatil boyunca çıkarıp dinlemenizi ve yeni öğretim yılına daha dingin, dinç ve zihni açık olarak girmenizi bekliyoruz.

Kıymetli Velilerimiz,

Sizin her şeyiniz olan çocuklarınızı, bizlere emanet ettiniz. Bugün bizler, bu emanete sahip çıkmış olmanın rahatlığı ve huzuruyla çocuklarınızı bir süreliğine tekrar sizlere teslim edeceğiz. Çocuklarımızın karnelerini “hayat karnesi” gibi algılayıp, karne notlarından hareketle hayat değerlendirmesi yapmak gibi bir yanlışa düşmeyeceğinizi biliyorum. Çocuklarımızın karnelerindeki akademik göstergelerden hareketle, başarıları abartmak da başarısızlık karşısında ümitsizliğe düşmek de doğru değildir. Karne notları hayatın asla kendisi değildir. Duruma böyle bakarak değerlendirme yapmanızı istiyoruz. Tatil boyunca çocuklarımızın bedensel ve ruhsal olarak dinlenmelerini sağlamak için çaba sarf edeceğinizi biliyor, emekleriniz ve duyarlılıklarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Tüm öğrencilerimize, eğitim camiamıza başarı, huzur, mutluluk dolu bit tatil geçirmelerinizi Yüce Allah’tan niyaz ediyor; selâm, saygı ve sevgilerimizi sunuyorum”dedi.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.