CHP Milletvekili Adayı Tutdere: ″24 Haziran'ı Adıyaman'da Hepbirlikte Fırsata Çevirelim″ - Videolu Haber

CHP Adıyaman 1. sıra milletvekili adayı Avukat Abdurrahman Tutdere, kendisinin tütün üreticisinin, çiftçinin ve emekçilerin adayı olduğunu söyledi.
Bu haber 2018-06-02 21:03:29 eklenmiş ve 437 kez görüntülenmiştir.

Tutdere, 24 Haziran'da yapılacak seçim çalışmaları kapsamında, esnafları ziyaret etti. Cumartesi günü saa: 16.00'da Emniyet Müdürlüğü yanında Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin yapacağı mitinge davet etti.

Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Tutdere, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, "Burası Adıyaman'ın can damarı, Adıyaman'ın ekmeğinin, aşının, işinin meydana geldiği, gerçekleştiği yer, tütüncüler pazarı. Gerçekten bütün Adıyaman’ımızın her kesiminden insanlarının bulunduğu bir yer, sabahın erken saatlerinde  emekçiler tütüncüler kendi çocuklarının rızkını, nafakasını sağlamak için buraya akın akın geliyorlar. Piyasa baktığımız zaman eski canlılığı göremiyoruz"dedi.

- İKTİDARIN GETİRDİĞİ YASAKLAR, ÜRETİCİYİ BİTİRDİ

Tütün üreticisinin çok zor bir dönem geçirdiğine dikkat çeken Tutdere, şöyle devam etti:

"Özellikle son yıllarda, son aylarda mevcut iktidar tarafından getirilen yasaklar, kargoya getirilen yasaklar, 3 yıllık hapis cezaları ile birlikte maalesef bizim ekmeğimiz, Adıyaman'ın her şeyi, aşı, yasaklı. O yasakların etkilerini burada görüyoruz. Piyasada ciddi bir zayıflama var. Ürünlerin fiyatlarında ciddi bir düşüş var. CHP iktidarında tütündeki bütün yasakları kaldıracağız. Özellikle tütündeki hapis cezalarını kaldıracağız. Abdurrahman Tutdere tütüncülerin adayıdır. Çiftçinin adayıdır. Emekçinin adayıdır. Abdurrahman Tutdere, herkesimin adayıdır. Bizim birinci önceliğimiz; nasıl ki 7-8 yıldır tütün özgürlüğü için, tütünün önündeki yasakların kaldırılması için mücadele ettiysem, inşallah buradaki tütün esnafının desteği ile meclise bizi taşıyacaklar. Ve bu güçlü sesi artık bundan sonra da mecliste bütün Türkiye duyacak. Biz Adıyaman ekmeğinin, özgürlüğü için sonuna kadar bugün burada yaptığımız gibi yarın mecliste de aynı mücadeleyi aynı kararlılıkla vereceğiz. Bütün tütüncü esnafı rahat olsun, 25 Haziran’da inşallah mecliste kendi temsilcileri gönderdiklerinde biz bu sorunu hep birlikte aşacağız. Adıyaman eski günlerine kavuşacak. Birkaç yıl önceki gibi ekonomik olarak güçlenecek ve üreticiler ürettiklerini serbestçe satacak. Sattıkları helal para ile de çocuklarının, öğrencilerinin harçlıklarını karşılayacaklar. Ve helal paralarını yiyeceklerdir. Ben buradan bunun sözünü veriyorum"

- ÜRETİCİLERE DAVET

Tütün üreticilerini mitinge davet eden Tutdere, "Bütün tütüncüleri de 02 Haziran'da Emniyet müdürlüğü yanındaki meydanda Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’nin mitingine davet ediyorum, tütünleri ile gelsinler. Gelsinler, seslerini cumhurbaşkanımıza, bütün Türkiye'ye duyursunlar. Adıyaman halkı, Adıyaman çiftçisi, Adıyaman tütüncüsü, bu zulüm, bu yasaklardan mutlaka ve mutlaka kurtulmalıdır. Tütüncüler kendi geleceğini, kendi kaderlerini, 24 Haziran’daki sandıkta vereceği oylarla belirleyeceklerdir. Ben tütüncülerin özellikle parti gözetmeksizin Abdurrahman Tutdere’ye sahip çıkacaklarına inanıyorum. Hepsine yürekten teşekkür ederim. Bütün Adıyaman'a çağrıda bulunuyorum; 24 Haziran bir şanstır. 24 Haziran hep birlikte Adıyaman için fırsata çevirelim. Artık iktidar gitme vakti geldi, vakit tamam diyorum"

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.