TBMM Başkanvekili Aydın’a Muhtarlardan Plaket

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın’da Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında başarılı çalışmaları ve Adıyaman’a yapmış olduğu hizmetlerden dolayı, Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Mesleki Dayanışma Derneğini tarafından plaket takdim edildi.
Bu haber 2018-06-02 20:57:33 eklenmiş ve 384 kez görüntülenmiştir.

Ziyarette TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın’a Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, İl Başkanı Mehmet Dağtekin ve partililer eşlik etti.
Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Mesleki Dayanışma Derneğini ziyaret eden TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, muhtarlarla sohbet edip, mahalleleriyle ilgili sorunlarını dinledi.
- MUHTARLARIMIZ SÖZ KONUSU TÜRKİYE OLDUĞUNDA HEP DİK DURDULAR
Adıyaman’da hizmet veren  muhtarların  söz konusu Adıyaman ve ülke olduğunda her zaman duyarlı olduklarını belirten TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, “Ülkemiz çok kritik bir süreçten geçiyor ve ülkemizle ilgili yapılanları, kurulan tuzakları, oynanan oyunları ve saldırıları hep birlikte çok iyi görüyoruz. Onların bu gizli, sinsi planları Allah’a şükürler olsun şimdiye kadar ya ayaklarına dolandı, ya da aziz milletimiz dik duruşu sayesinde o tuzaklar, hain planlar başarısız oldu. 15 Temmuz gecesi yaşanan hain darbe girişiminde Aziz milletimizin dik duruşu, iman gücü sayesinde o hainlere gereken ders verildi. İlimizde de muhtarlarımız söz konusu Adıyaman olduğunda, söz konusu vatan olduğunda, söz konusu bayrak olduğunda her zaman dik durdular ve durmaya da devam ediyorlar"dedi.
-MUHTARLARIMIZ CUMHURBAŞKANIMIZ İLE BÜTÜNLEŞTİ

Aydın, "16 Yıllık Ak Parti iktidarı süresi boyunca her alanda Türkiye adeta çağ atlarken, Muhtarlık makamının değeri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sayesinde ortaya çıkarılmıştır. Külliyede üst üste muhtarlarımızla yaptığı toplantıda muhtarlarımıza ne kadar önem verdiğini göstermiş oldu.  Muhtarlarımız Cumhurbaşkanımız ile adeta bütünleşti" ifadelerini kullandı.

-BİZ BİRLİKTE TÜRKİYE’YİZ
"Muhtarlarımızla birlikte ilimizin sorunlarını çözme adına el birliği içerisinde gayret sarf ediyoruz" diyen Aydın, şunları kaydetti:

"Bizler Ankara da olduğumuzda onlar burada bizlerin temsilcisi konumunda olmaktalar. Muhtarlarımız demokrasinin kılcal damarlarıdır. Adıyaman’a geldiğimiz her zaman muhtarlarımızla bir araya gelmeye özen gösteriyoruz. Çünkü biz birlikte Türkiye’yiz. Ülkemiz üzerinde içerde ve dışarıda oynanan oyunları hep birlikte görüyoruz. Sağ olsun muhtarlarımız söz konusu Türkiye olduğunda, söz konusu şehrimiz olduğunda her zaman dik durdular, bundan sonra da dik duracaklarını inancımız tamdır. Ülkeye ve Adıyaman’a hizmet adına gece gündüz elinden geldiğini yaptıklarını belirten TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın; “Muhtarlarımızla bir araya geldik. Onların ve mahalleriyle ilgili sorunlarını dinledik. Muhtarlarımızla vedalaştığımız anda dernek başkanımız Abdulkadir Geylani Taş tarafından şahsıma plaket takdim edildi. Kendisine teşekkür ediyorum. Meclis çatısı altında diğer milletvekili arkadaşlarımızla birlikte ilimiz ve ülkemiz için gece gündüz demden çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bizler üstlenmiş olduğumuz sorumluluğun farkındayız ve öncelikle Allah’ın rızası, ardından aziz milletimizin hayır duasını alabilmek için çalışıyoruz. Şahsıma plaket takdiminde bulunan Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Mesleki Dayanışma Derneği başkanı Abdulkadir Geylani Taş ve bütün muhtarlarımıza teşekkür ediyorum” 
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili olarak görev yapan Ahmet Aydın’ın, Adıyaman Siyaset tarihinin en önemli siyasetçilerinden birisi olduğunu ifade eden Başkan Taş, “İnşallah kendisini yeni dönemde TBMM Başkanı olarak görmek istiyoruz” dedi.
TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın başta olmak üzere, AK Parti Adıyaman Milletvekillerinin de Muhtarlara karşı her zaman duyarlı davranmalarından son derece memnun olduklarını dile getiren Başkan Taş, “Milletvekilimiz Ahmet Aydın milletvekili olarak yapmış olduğu görevin ardından AK Parti Grup Başkanvekili olarak ülkemize ve ilimize hizmet etmiş daha sonra  da TBMM Başkanvekili olarak görevlendirilmiştir. Siyasi hayatı boyunca en büyük gayesi Adıyaman’a ve ülkeye hizmet etmek olan Ahmet Aydın meclis çatısı altında diğer milletvekillerimizle birlikte başarılı çalışmalara imza atmış, ancak her seçim dönemi olduğu gibi su seçim sürecinde de bazı kesimler tarafından çamur at izi kalsın misali karalama politikası ile karşı karşıya kalmıştır. İnsanlarımız kendi şahsi düşünceleri, menfaatleri ve şahsi işleri için ortaya laflar, iftiralar atmaktalar. Şayet Ahmet Aydın ve milletvekilleri eleştireceksek ilimizi ilgilendiren konularla ilgili eleştirmemiz lazım.  Adıyaman Siyasi tarihinde gelmiş geçmiş en iyi siyasi konuma sahip olduk. Bizler içimizden biri olduğu için kıymetini bilmiyoruz. Ahmet Aydın sayesinde bakanlıklar düzeyinde ilimizle ilgili yapılması gerekenler, sorunlar  iletilmekte en kısa sürede çözüme kavuşmakta. Cumhurbaşkanı, Başbakan ve bakanlıklar düzeyinde kıymeti bilinen, Ahmet Aydın maalesef Adıyaman’da sırf birilerinin şahsi işleri görülmüyor diye, çamur at izi kalsın politikası uygulanmakta. Birileri ne zaman çamur attıysa, Ahmet Aydın bitti dediyse o her dönem bir üst kademeye yükseldi, ulusal gazeteler saldırdı, çamurlar, iftiralar atıldı bu kez TBMM Başkanvekili oldu. Biz kendisine güveniyoruz, hizmetlerini, yaptıklarını takdir ediyoruz. Dernek olarak şimdiye kadar ilimize ve ülkemize yapmış olduğu başarılı çalışmalardan ötürü kendisine plaket takdim ettik.  Allah güç kuvvet versin, Allah yar ve yardımcısı olsun.” Dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sayesinde Muhtarlık camiasının hakkettiği yere geldiğini belirten Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Yardımcısı Abdulkadir Geylani Taş, muhtarların şimdilerde Altın Çağını yaşadığını söyledi.
-BİZE YENİDEN İTİBAR KAZANDIRAN CUMHURBAŞKANIMIZA CAN FEDA
Muhtarlık camianın şimdilerde hak ettiği şekilde görevini yürütmeye başladıklarını belirten Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Mesleki Dayanışma Derneği başkanı Abdulkadir Geylani Taş, “Muhtarlık bir dönem kapatılacak söylemleriyle sarsılmış, hiçbir geliri olmayan tek işi evraklara basit bir imza atan kişi konumuna gelmişti. Muhtarlarımız uzun bir aradan sonra nihayet Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından hatırlanmış, külliyede üst üste muhtarlarla bir araya gelerek sorunlarımızı, sıkıntılarımızı dinleyip, bizlerin hakkettiği değere kavuşmamıza vesile olmuştur. Muhtarlık camiası ilk defa devletimiz tarafından bu kadar onure edilmiştir. Bizde dernek olarak katılmış olduğumuz toplantıda sayın Cumhurbaşkanımızın yakasına bizzat Muhtarlık rozeti takma şerefine nail oldum. Geriye dönüp baktığımızda son 10 yıl içerisinde muhtarlarımız nereden nereye geldi. Bizlere yeniden bir kurumsal kimlik, itibar kazandıran Cumhurbaşkanımıza can feda. Sayın Cumhurbaşkanımıza bizlere göstermiş olduğu bu değerden ötürü teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz. Allah sayın Cumhurbaşkanımıza ve devletimize zeval vermesin. Biz onurlu ve şerefli muhtarlar her zaman onun ölümüne yanındayız, duacısıyız.” dedi.

 

Kaynak : PHA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.