AK Parti İlçe Başkanı Alkayış ve Milletvekili Adayı Aslan’dan Perre’ye Ziyaret - Videolu Haber

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış ve Milletvekili Adayı Abdulaziz Aslan Perre Haber Ajansını ziyaret etti.
Bu haber 2018-06-02 20:50:03 eklenmiş ve 279 kez görüntülenmiştir.

Ziyarette AK Parti İlçe Başkanı Alkayış ve beraberindeki ilçe yönetimi ve AK Parti Milletvekili Adayı Abdullaziz Aslan, Perre Haber Ajansını ziyaret etti.

Ziyarette Seçim çalışmaları hakkında bilgi veren Alkayış, “Perre Haber Ajansı yeni yerinde inşallah hayırlı hizmetler yapmasını temenni ediyoruz. Başarılar diliyoruz. Bugün Abdullaziz Aslan milletvekili arkadaşımız ile beraber, gençlik teşkilatı arkadaşlar ile beraber Perre Haber Ajansını ziyaret ettik. 24 Haziran’da cumhurbaşkanlığı seçimi ve milletvekili genel seçimi var. Biz bu seçimlerde inşallah en büyük başarı sağlamak için geceli gündüzlü bir gayret içindeyiz. 1 Haziran Cuma günü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Adıyaman halkına hitap edecekler. Buna ilişkin çalışma yapıyoruz, bende tertip komitesi başkanıyım. Şuan teşkilatlarımızın tamamı cumhurbaşkanımızın Adıyaman'a yapacağı mitinge odaklanmış durumdadır. Buna ilişkin 100 bin el ilanı dağıtıldı. Dağıtılıyor. Bilbortlara girildi. Reklamlar verildi. Bütün ilçelerde başta adaylar olmak üzere teşkilatlarımız mümkün olduğu kadar coşkulu kalabalık. Cumhurbaşkanımızın gerçekten verdiği mesajları da sahaya yansıtacak bir mitin yapmak için gayret gösteriyoruz. Şuan siyasi partiler sahada çalışıyorlar, bizlerde köy köy, mahalle mahalle, belde belde, ilçe ilçe adaylarımız ile beraber gayret gösteriyoruz"dedi.

- BU SEÇİM FARKLI

Bu seçimin farklı olduğunu belirten Alkayış, "24 Haziran seçimleri yaklaşık 150 yıllık bizim meclisi mebusandan beri parlamenter sistem üzerinden sistem yürüyordu. 150 yıllık sistemin değiştirilmesi demek Türkiye'de ilk defadır parlementer sistemden Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine, başkanlık sistemine doğru bir yolu deniyecek. Bu çok ciddi bir tecrübe, bir yanda parlemento olacak, bir yandan idare yürütme olacak. Parlemento ile doğrudan doğruya millet kendi oyu ile seçiyor. Bizim geleneğimiz de parlemento önce seçilir. Milletvekilleri en fazla oy alan siyasi parti milletvekilleri de kendi içinden hükümeti kurarlardı. Bunun sakıncaları görüldü. Anayasa değişikliğine gidildi. 16 Nisan referandumdan sonra da bugün seçim yapacağımız, halkın önüne koyacağımız yol açılmış oldu. Umut ederiz ki bu sistem halkın doğrudan doğruya kendisini idare edecek olan başkan seçmesi ile beraber hissiyat ve düşüncesini, problemini iletme, 5 yıl içinde bu sorunlar çözülürse, vatandaş memnun olursa, bir defa daha seçme hakkı var. Ama devlet başkanı kendi seçecek, araya aracı konulmuyor. Bir mazereti de yok. Bakanlar kurulu kendisi belirliyor başkan, cumhurbaşkanı ama bakanlar parlementoya karşı değil, başkana karşı sorumlu, bizim bildiğimiz klasik başkanlık sistemi bir mazeret kabul etmiyor. Bizim bürokside Osmanlıdan bu yana çok ciddi engel var ve hangi iktidar gelirse gelsin bu bürokrasi kanallarında kaybolabiliyor. Bunu ortada kaldırıyoruz. Vatandaşa hesap veren bir başkan var. Vatandaşın arzuladığı, istediği, beklediği yasaları çıkaran bir parlemento var” 

AK Parti Milletvekili Adayı Abdullaziz Aslan ise “ 24 Haziran'da yapılacak olan milletvekili seçimleri kapsamında seçim ziyareti gerçekleştiriyoruz. Ziyaretlerimiz kapsamında Perre Haber Ajansını ziyaret ettik. Memleketimizde 5 sıra milletvekili adayı gösterildim. Gençliğin verdiği enerji ile çalışmalara son sürat devam ediyoruz. 24 Haziran’a kadar çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayacağız. 1 Haziran’da yapılacak olan mitinge de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sevenlerini bekliyoruz. Böyle bir lider her yüz yılda bir ülkeye nasip oluyor. Bizlerde onla beraber siyaset yapma şerefine nail olduk” diye konuştu.

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.