Tut Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğrencileri Üniversiteyi Gezdi

Tut ilçesinde bulunan Tut Çok Programlı Anadolu Lisesi (ÇPAL) öğretmen ve öğrencileri Üniversiteyi ziyaret ederek, Merkez Külliyeyi gezdi.
Bu haber 2018-05-21 11:29:37 eklenmiş ve 489 kez görüntülenmiştir.

Tut Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Selçuk Erol ve okul öğretmenlerinden Serap Kalağası, Meryem Çetinka ve Elif Saryıkılmaz ile son sınıf öğrencilerinden oluşan grup Üniversiteyi ziyaret etti.

Üniversiteyi tanıtmak, Üniversite tercihinde bulunacak öğrencilere bölüm ve programlar hakkında bilgi vermek ve üniversite ortamını yerinde deneyimlemek amacıyla gerçekleştirilen ziyarette tanıtım sunumunun ardından öğretmen ve öğrenciler Üniversite Merkez Külliyesini gezerek, yetkililerden bilgi aldı.

Adıyaman Çarşısı Minyaman, Adıyaman Evi Kültürel Hazineler Müzesi, Perre Antik Kenti ve Nemrut Dağı minyatürleri, Nemrut ve Karakuş Kümülüsü heykelleri, Cendere Köprüsü ana giriş kapısı gibi Adıyaman'ın tarihi ve kültürel değerlerini inceleyen grup, tarihi havası nedeniyle Üniversiteyi müzeye benzetti.

Eğitim-öğretim ve araştırma-geliştirme çalışmalarının yanı sıra barınma, beslenme, spor, kültür-sanat ve sosyal imkânlarda da Adıyaman Üniversitesinin ülkemiz genelindeki birçok üniversiteden daha iyi noktada olduğunu gözlemlediklerini belirten Tut ÇPAL öğretmen ve öğrencileri, Merkez Külliyeyi çok beğendiklerini dile getirdi.

Ziyaretin ardından Tut ÇPAL Müdür Yardımcısı Selçuk Erol, "Üniversitemizi görünce gerçekten gurur duyduk. Başta Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü hocamız olmak üzere ekibini gerek eğitim-öğretim gerekse de sosyal anlamda çok başarılı bulduğumuzu belirtmek isterim. Çok verimli bir gezi oldu. Öğrencilerimiz buranın havasını soludular. Kampüs alanına hayran kaldık. Bizleri kabul eden ve üniversitemize emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz." dedi.

Kaynak : PHA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.