Dağtekin: “İsrail'in Amacı; Büyük Bir İsrail Devletini Kurmak″ - Videolu Haber

İsrail’in Filistin de saldırılarına ilişkin açıklama yapan AK Parti İl Başkanvekili Mehmet Dağtekin, “İsrail’in hedefi Nil ile Fırat arasında bir devlet, büyük İsrail projesini hayata geçirmektir” dedi.
Bu haber 2018-05-19 20:43:37 eklenmiş ve 396 kez görüntülenmiştir.

AK Parti olarak İsrail’e karşı tepkilerini her platformda ortaya koyduklarını ifade eden Dağtekin, “AK Parti olarak eş zamanlı basın bildirisi okuduk. Kudüs’e yapılanı lanetliyen bildirimizi okuduk. Bütün STK ve partilerimiz ayrım gözetmeksizin halkımız, herkes katıldılar. Ardından STK’lar yürüyüş yaptı. O da çok geniş katılımlı, ona da halkımız hiçbir ayrım gözetmeksizin katıldılar. Bu noktada Adıyaman duyarlıdır. Biz şunu bilmek durumundayız. Bu İsrail zulmü bugün ki zulüm değildir. 70 yıllık bir zulümdür. Bunların temel hedefi Mescid-i Aksa'yı yıkıp yerine Süleyman mabetini dikmektir. Bunların temel hedefi Nil ile Fırat arasında büyük İsrail projesini hayata geçirmektir. Bu demek ki aslında bu coğrafyadan Müslüman ve Müslüman kimliğini silmektir. Biz de ölümü kesinlikle katilimizden, canimizden bekleye bekleye gel beni öldür diye beklemeyiz. Biz bu konu da öncelikle sayın cumhurbaşkanımız aslında Davos'ta şımarık İsrail'e şamarı vurduğundan beri yanına Amerika alarak yapacaklarını coğrafyamızda 70 yıldır yapmaya devam ediyor. Bizde dünya 5’den büyüktür parolasını bütün dünya gündemine koydu"dedi.

Dağtekin, şöyle devam etti:

"Dünyada insanlar vardır. Siz nasıl ki aborjinleri Avustralya’da ortadan kaldırdınız, yok ettiniz. Kızılderilileri Amerika’da yok ettiniz. Bir imha sürecini götürdünüz. Müslümanları bunun yerine koyma gayreti içindesiniz. Ama Müslümanlar müslümandır. Üstünlük ve şeref Allah’ındır, resulünündür ve müminlerindir.  Biz gerçek mümin olduğumuz zaman Allah resulünün bizim yanımızda olduğunu unutmayacağız. Biz kendimizi bu arada sorgulayacağız. Allah’a ne kadar layık müslümanız. Resulüne ne kadar layık ümmetiz. Bence bu sorgu sonrası Allah’u Teala bize her konuda yardım eder” 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.