Kahta’da’ İsrail Protesto Edildi

İsrail’in Filistin’de yaptığı katliam 100. Yıl parkında düzenlenen mitingde yüzlerce Kahtalı tarafından protesto edildi.
Bu haber 2018-05-15 20:27:42 eklenmiş ve 367 kez görüntülenmiştir.

Kahta Gönüllüler Platformu tarafından organize edilen eyleme partilerin teşkilatları ile vatandaşlar katıldı.

AK Parti, HDP ve HÜDAPAR ilçe teşkilatları eyleme büyük destek verdi. Eylemde basın açıklamasını Eğitim Bir-Sen Kahta Temsilcisi Mustafa Işık okudu.

Mübarek bir zaman diliminde olduklarını hatırlatan bildiride İsrail’in Filistin’de katliamlar yaptığı dile getirildi.

Hazırlanan bildiri şunları kaydedildi:

"Amerika’nın sınırsız ve tam desteğini arkasına alan Siyonist rejimin hain Arap rejimleriyle kurduğu stratejik işbirliği ve normalleşme adımları, sözde Filistinli bazı liderlerin Hamas’lı bakanların İsrail’i tanıması gerektiği yönündeki açıklamaları, Siyonistleri direnişe karşı saldırıda daha da cesaretlendirmiş ve sürdürülen alçakça saldırılarla hep birlikte direnişi boyun eğdireceklerini sanmışlardır. Siyonistlerin bu barbar saldırısı sonrasında, bütün Filistin hareketleri ve bütün Müslümanlar Filistin’i özgürleştirmenin tek yolunun direniş olduğunu ve direnişten asla vaz geçmeyeceklerini, hiçbir saldırıyı da karşılıksız bırakmayacaklarını açıklamak, bundan sonraki süreçte Siyonist düşmanla çok daha kararlı ve zaferler dolu bir savaşın ön aşaması olduğunu dünyaya deklare etmek zorundadırlar. Bildirinin okunmasından sonra kalabalık sessiz bir şekilde dağıldı”

Kaynak : PHA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.