Adıyamanlı Kadınlardan Ulubey’e Destek Kampanyası

Adıyaman’da bir grup kadın, 24 Haziran’da yapılacak 27. Dönem Milletvekili seçiminde Adıyaman’dan CHP’den aday adayı olan Fatma Ulubey’e destek amacı ile sosyal medya üzerinden “Ulubey’e Ses Ver” sloganı ile başlattıkları kampanya ile Ulubey’e destek kampanyası başlattı.
Bu haber 2018-05-06 10:15:02 eklenmiş ve 818 kez görüntülenmiştir.

Sosyal medya üzerinden “Ulubey’e Ses Ver” sloganı ile destek kampanyası başlatan kadınlar, Ulubey’i 1.sırada görmek istediklerini söylediler.

Kadınlar yayınladıklar destek çağrısında, "Cumhuriyet halk partisi, geçmişte olduğu gibi bugün de, yarın da demokrasinin, bağımsızlığın, laikliğin, adaletin, hukuk devletinin, insan haklarının, kadın-erkek eşitliğinin, çağdaş ve bilimsel eğitimin, emeğin teminatıdır. Bu duygu ve düşüncelerle; Partisine yıllardır büyük emek veren "Siyaset emek ister! Ülkem için daha neyi en iyi yapabilirim" ilkesiyle hareket eden... Çizgisinde, duruşunda ve inandığı değerlerden asla taviz vermeyen... Bir kadın olarak her türlü zorluklara rağmen her alanda mücadele eden... Sessizlerin sesi güzel insan(yazar kimliğiyle kalemini satmadan, eğmeden kanayan yaralara her daim parmak basan) cesur yürek Adıyaman'ımızın çok değerli kadın aday aday’ımız Sayın Fatma Ulubey'i birinci sırada görmek istiyoruz! Bu işe inanarak gönülden emek verenlere, bizlerde seçmen olarak, gönülden inanarak oy vermek istiyoruz” şeklinde Ulubey’e destek istediler.

Destek için kadın gruba teşekkür eden CHP Aday Adayı Ulubey, “Tam 83 yıl önce dünyanın tüm medeni ülkelerinden önce Türk kadınına verilen seçme ve seçilme haklarından seçilme hakkımı kullanmak için, Kadınların kazanılmış demokratik haklarının daha fazla ellerinden alınmasına karşı çıkmak için, yaşadığım bölgenin sorunlarını dile getirmek için, dünyanın en güzel yerlerinden olan Adıyaman ’ın dünya markası olabilmesi için, Turizmde bölge sorunlarını dile getirmek ve çözüm üretmek için, yolsuzluk ve hukuksuzluklarla mücadele etmek için, din, dil, ırk, mezhep, cinsiyet ayrımı yapılmayan bir Türkiye için, Özetle; halkımın kadınların ve bölgemin sesi olabilmek için bu göreve talip oluyorum ve sizlerden destek istiyorum. Haydi CHP, Adıyaman senden Kadın Milletvekili istiyor. Ben tūm gücümle hazırım” dedi.

Kaynak : PHA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.