AK Parti Temayül Yoklaması Yapıldı - Videolu Haber

AK Parti Adıyaman İl Başkanlığı tarafından 27. Dönem Milletvekili genel seçiminde aday gösterilecek adaylarla ilgili temayül seçimi yapıldı.
Bu haber 2018-05-05 21:35:53 eklenmiş ve 508 kez görüntülenmiştir.

Cumhuriyet Kapalı Spor salonunda gerçekleşen temayül seçiminde aday adayları, AK Parti üyelerinden oy isteyerek mücadele verdi.

Temayül yoklamasına mevcut 4 Milletvekili Ahmet Aydın, Adnan Boynukara, Halil Fırat, Salih Fırat’ın katılmadığı öğrenildi.

90 AK Parti Milletvekili Aday adayları temayülde seçilebilmek adına çalışmalarını sürdürdü.

Temayül yoklamasına ilişkin AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış açıklama yaparak, şunları söyledi:

“24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı milletvekilliği ve genel seçimi için partimiz önemli bir aşamayı gerçekleştiriyor. Şuanda temayül yoklaması yapıyoruz. Bu yoklamamıza il teşkilatımız, ilçe teşkilatları, kadın ve gençlik kolları, mahalle başkanlarımız, köy başkanları, il genel meclisi ve belediye meclis üyelerimiz, belediye başkanlarımız kaanatlerini ortaya koyuyorlar. Genel merkez kontrolünde gerçekten teşkilatların düşüncesini kanatlerini genel merkezimiz almaya çalışıyor. Bir demokrasi içerisinde gerçekten müthiş heyecanlı şekilde teşkilat mensuplarımız oylarını, kanatlerini belirtiyorlar. Adıyaman’da 94 tane aday adayımız var. 4 tanesi mevcut milletvekilimiz onlar temayül yoklamasına katılmıyorlar. 90 adayımız içinde şuanda temayül yoklaması yapılıyor. Bu demokrasinin bir güzelliği, aynı zamanda partimizin organizasyon gücünün de gerçekten şuanda sahada görüyoruz. Bu kadar yoğun bir kalabalığa rağmen sıfır hata ile teşkilatlarımız oylarını kullanıyorlar. Umut ederiz ki 24 Haziran’daki seçimde de AK Partimiz zaten güçlü, çok daha güçlenerek çıkacak. Hem ilimizde hem Türkiye’mizde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ilk turda Cumhurbaşkanı, parlamentoda da en büyük çoğunluğu AK Parti olarak halkımızın teveccühü ile inşallah göreceğiz, temenni ediyoruz.”

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel
                    
© Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.