Acar: “İktidar Tut ve Gölbaşı’nı Unuttu”

CHP Adıyaman milletvekili aday adayı Ali Acar, AKP iktidarının Tut ve Gölbaşı ilçesine hiç yatırım yapmadığını ifade etti.
Bu haber 2018-05-03 21:17:28 eklenmiş ve 330 kez görüntülenmiştir.

Acar, seçim çalışmaları kapsamında CHP Tut İlçe Başkanı Edip Karakaplan ve yönetimin ziyaret etti.

Yapılacak çalışmalar kapsamında bilgi alış-verişinde bulunan Acar, birlikteliğin önemini vurguladı.

Daha sonra Belediye Başkanı Cemal Avcı’ya taziye ziyaretinde bulunan Acar, buradan ilçe yönetimi ve belediye başkanı ile vatandaşları ve esnafları ziyaret edip, onların sorunlarını dinledi.

Tut ilçesinin bozulan ekonomide daha da kötüye gittiğini aktaran Acar, “İlçemizde hemen hemen hiç genç kalmamış. Hepsi işsizlikten dolayı gurbete göç etmişler. Esnafımızın durumu içler acısı. İlçeye iktidar eliyle hiç yatırım yapılmamış. Yıllar önce bir hastane yapılmış, başka hiçbirşey yok. Ne yoluna, ne turizmine ne de ekonomisinin düzelmesine yönelik bir yatırım olmadığı için Tut ilçemize üvey evlat muamelesi uygulanmış”dedi.

CHP Tut İlçe Başkanı Edip Karakaplan ile Belediye Başkanı Cemal Avcı Acar’a ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

- GÖLBAŞI’NA ZİYARET

Tut ilçesi ziyareti sonrası Gölbaşı ilçesine geçen Acar, parti binasında İlçe Başkanı Emine Köseler, Yönetim Kurulu Üyesi Lütfiye Vuruşkan ve CHP Adıyaman milletvekili aday adayı Fatma Ulubey ile partililerle biraraya geldi.

24 Haziran’da yapılacak seçime ilişkin fikir alış-verişinde bulunan Acar, şuan kimsenin “ben”, “sen” merkezli düşünmeden ülke için çalışılması gerektiğinin altını çizdi.

- GÖLBAŞI, ÖNEMSENMEDİ

Gölbaşı’nın konum olarak çok iyi bir yerde olmasına rağmen iktidarın burasını önemsemediğine dikkat çeken Acar, şöyle konuştu:

“Bende bir sanayici olmam nedeniyle ekonomiyi yakından takip ediyorum, buradaki işadamı dostlarımla sürekli görüşme halindeyim. Burada yıllar önce bir OSB açılmasına rağmen halen doğalgaz sıkıntısı çözülemedi. Bir türlü yatırımcı buraya çekilemedi. İlçemiz kavşak bir konumda olmasına rağmen gerekli yatırımlar yapılmadı. İşsizliğin her geçen gün arttığı bu bölgede, istihdam yaratma noktasında hem yatırımcının önü kesiliyor hem de hükümet eliyle buraya destek sağlanmıyor. Bizim iktidarımızda her bölgemize eşit bir şekilde yatırım yapılacak, bundan kimsenin şüphesi olmasın”

CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Köseler, ziyaretten dolayı Acar’a teşekkür etti.

Kaynak : PHA
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.