Gölbaşı Türk Eğitim-Sen'den

Gölbaşı Türk Eğitim-Sen Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Suçağı, 3 Mayıs Türkçülük Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı.
Bu haber 2018-05-02 14:40:31 eklenmiş ve 448 kez görüntülenmiştir.

 

Tabutluklara atılan, işkence gören, Türklüğün değerlerine direnen 3 Mayıs idealistlerine buradan rahmet diliyorum. Mücadelemiz sürecek Tarihi süreçte Türk milliyetçileri dar boğazlardan geçti Türk Milliyetçiliği hep birileri tarafından tehlike olarak algılandı Yüce dinimiz İslamiyet'in hadimliğini yapmış bir milletin milliyetçiliği, Anadolu'da oluşturacağı manevi direnç her zaman bazılarını rahatsız etmiştir ve bizler var olduğumuz sürece rahatsız etmeye devam edecektir. Etrafımızdaki kuşatmayı yarmak için 1944’te tabutluklardan fışkıran ruhla donatılmış gerçek dava adamlarına, gerçek milliyetçilere ve bunların birlikte hareket etmelerine ihtiyaç vardır. Türk milletinin töre, gelenek ve değerlerinin korunması, bu değerleri yaşatarak milli devletin tam bağımsızlığına kavuşmasının sağlanması ancak idealist kadrolarla gerçekleşecektir.

 

Bazı çıkar çevreleri zaman zaman dış düşmanların destekledikleri içerideki hainleri devreye sokarak özümüz, kimliğimiz, kültürümüz, inancımızı unutturma, yok etme çalışmaları gayretine girmişlerdir. Böyle zamanlarda milliyetçi, vatansever Türk aydınları, bu satılık beyinlere kimliğimizi, kültürümüzü hatırlatmak zorunda kalmışlardır. 12 Eylül 1980 döneminde de benzer suçlamalar yapılarak Türk milliyetçileri ağır işkenceler görmüş cezaevlerinde yatırılmış idam edilmiş büyük haksızlığa uğratılmıştır.
Türkçülük ve Türklüğü ilerletmek düşüncesinin dün de bugün de hedef haline getirildiğini esefle görmekteyiz. Türk’ün ne olduğunu Avrupalı bilir Amerikalı bilir İslam’a yaptığı hizmetleri bütün dünya bilir.                                                                              

 

Türklük bir ırktan ziyade bin yıllık medeniyetin adıdır. Türklük bin yıllık kültürün adıdır Türklük yüce dinimiz İslam’a hizmetin taçlandırılmış adıdır. Türklük bir şahsın olduğu gibi bir milletin adıdır. Dolayısı ile kalbinde yabancı başka bir milletin özlemini, özentisini taşımayan, kendisini Türk hisseden, Türklüğü benimseyen ve Türk milletine Türk devletine hizmet aşkı taşıyan herkes Türk’tür. Türk milletinin geleceğe damga vurması gayreti, azmi ve kararlılığıyla Milliyetçiler Günü'nü idrak etmenin gururu içerisindeyiz. 3 Mayıs Türkçülük gününün devletimize ve milletimize hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.”

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.