Doğaner,İdeolog Prof.Koole ile görüştü

Avrupa Sosyal Demokrat Hareketi Başkanı Cezmi Doğaner,Lahey’de ,ideolog Prof. Ruud Koole ile görüştü.
Bu haber 2018-05-01 16:23:20 eklenmiş ve 326 kez görüntülenmiştir.

Doğaner ve Prof. Ruud Koole sosyal demokrasinin geleceği ve Avrupa,Türkiye ve dünyanın karşı karşıya bulunduğu başlıca konular üzerinde görüş alışverişinde bulunarak hızla değişen bir dünyada kimlik, vatandaşlık, çok kültürlülük, demokrasi ve sürdürülebilir kalkınma, eşitsizliklerin giderilmesi için eğitim gibi konularda  gençler, politikacılar ve akademisyenler üzerine karşılıklı görüşlerini paylaştılar. Prof. Ruud Koole Korku ve umut arasında: Sosyal demokrasinin parlak geleceği(Tussen vrees en hoop: de schitterende toekomst van de sociaal-democratie) başlıklı yazısı üzerine bilgiler verdi. Türkçe çevirisi  Sosyal Demokrat dergi de yayınlanacak.

Prof. Koole,Sosyal Demokrasi, Avrupa'nın kalkınması, dayanışmaya dayanan ilerici bir toplum, alternatif bir kalkınma modeli ve herkes için eşitlikçi, adil ve sürdürülebilir refahı teşvik eden büyük bir yansımayı ve gelişmeyi  üstleneceğini söyledi.

 

Ruud Koole Kimdir?

(Sosyal Demokrat İşçi Partisi (pvdA) nin, 2000-2002 yılların da Genel Başkanlığını yaptı. Parti’nin Bilimsel araştırmalar Çalışma grubunun başkanı ve Leiden Üniversitesi, Siyasal Bilimler Fakültesi Profesörü)

 

.

ETİKETLER : Avrupa Sosyal Demokrat Hareketi Başkanı Cezmi Doğaner Lahey ideolog Prof. Ruud Koole görüştü
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.