Turizm Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Adıyaman turizminin tüm yönleriyle ele alındığı Turizm Koordinasyon Kurulu toplantısı, Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı Başkanlığında Türkiye Petrolleri Konferans Salonunda yapıldı.
Bu haber 2018-04-18 12:47:58 eklenmiş ve 126 kez görüntülenmiştir.

Toplantıda, Adıyaman’da turizmin geliştirilmesi için yapılması gereken çalışmalar ve turizmi olumsuz etkileyen nedenlerin üzerinde durularak, turizm sektörü temsilcileri ile sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü. 
Vali Nurullah Naci Kalkancı Başkanlığında yapılan toplantıya, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Vali Yardımcısı Ayhan Akpay, İlçe Kaymakamları, Siyasi Parti Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, kamu kurum ve kuruluşların amirleri, STK Başkanları ile turizm sektörü temsilcileri katıldı. 
Gerçekleşen toplantıda, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Ekinci, Adıyaman’ın turizm potansiyelini ve turizmdeki genel durumunu yansıtan bir sunum yaptı. Ekinci, yapmış olduğu sunumda,  turizm alanındaki yatırımlara değinerek, şunları söyledi; “Arkeoloji ve Panorama Müzesi bu yıl yatırım programına alınmış ve önümüzdeki ay ihale ilanına çıkılacaktır. Panorama Müzesinde Nemrut Dağının orijinal halinin nasıl olduğunun üç boyutlu replikalarla gösterimi yapılacaktır. 3 yıl içerisinde bitirilmesi hedeflenen Arkeoloji ve Panorama Müzesi Türkiye’nin en iddialı müzesi olacaktır”dedi.  
Yapılan sunumun ardından, toplantıya katılan turizm sektör temsilcileri ve turizm işletmecileri Adıyaman’da turizmin geliştirilmesi yönündeki görüş, düşünce ve önerilerini dile getirdiler.
Toplantıda konuşan Vali Nurullah Naci Kalkancı ise, “Bu toplantı ile amacımız Adıyaman’da turizmi olumsuz etkileyen faktörler üzerinde durarak, kentin turizm potansiyelini yükseltmek için ortak akıl ve çözüm ile yöntemler üreten bir beyin fırtınası oluşturmaktır. Sahip olduğu zengin tarihi ve kültürel varlıkları ile bir açık hava müzesini andıran Adıyaman’ın turizmde hak ettiği noktaya gelebilmesi öncelikle birlik ve beraberlik kavramından yola çıkılmasıyla mümkün olacaktır. Adıyaman’da turizmin gelişmesi için biz devlet olarak her türlü desteğe hazırız, ancak, bu işi hep birlikte çalışarak, gayret ederek çözeceğimize inanıyorum”dedi.
Vali KalkancıBaşkanlığındaki Turizm Koordinasyon Toplantısı,  katılımcıların soru ve düşüncelerinin dinlenmesi ile sona erdi.  

 

Kaynak : PHA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜLTÜR-SANAT haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel
                    
© Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.