Çocuk Cerrahisi Uzmanları Toplantısı Yapıldı

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Çocuk Cerrahisi Toplantılarının bu yılki doğu ayağı Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesinin ev sahipliğinde Üniversitede gerçekleştirildi.
Bu haber 2018-04-10 11:06:24 eklenmiş ve 555 kez görüntülenmiştir.

Turizm Uygulama Otelinde Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Kazez Koordinatörlüğünde "İki Olgu-İki Konu" başlığıyla gerçekleştirilen toplantıya Adıyaman, Elazığ, Malatya, Şanlıurfa ve Diyarbakır illerinden çocuk cerrahisi uzmanları katıldı.

Saygı duruşu ve akabindeki İstiklal Marşı ile başlayan toplantının açılış konuşmasını yapan Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Musa Abeş, toplantının hayırlara vesile olmasını dileyerek, önemli bir bilimsel toplantıya Adıyaman’da ev sahipliği yaparak gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Kazez ise toplantıda bilimsel anlamda önemli konuların masaya yatırılacağının altını çizdi.

Ev sahipliğinden dolayı Adıyaman Üniversitesine teşekkür eden Prof. Dr. Kazez, "Güzel ev sahipliğinden dolayı başta Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalından Dr. Öğr. Üyesi Hasan Öğünç Apaydın tarafından "Çocuklarda GİS Poliplerinin Tanı ve Tedavisi", Arş. Gör. Dr. Muhammed Gazi Öztürk tarafından "Peuts–Jeghers Sendromlu Olgu Sunumu", Harran Üniversitesinden ise Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Erman Dörterler tarafından ise "Posterior Üretra Yaralanmalarının Tanı ve Tedavisi", Dr. Mehmet Çakmak tarafından "Posterior Yaralanmalı Olgu" konularında sunumlar gerçekleştirildi.

Toplantı sonrasında Çocuk Cerrahisi Uzmanları tarafından bilimsel aktiviteler ve ilginç olgular masaya yatırılarak görüş alışverişinde bulunuldu.

Kaynak : PHA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.