Kızılkaya: ″Okul İnşaatları Hızlı Bir Şekilde Devam Ediyor″ - Videolu Haber

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, eğitim alanında önemli yatırımlar yaptıklarını ve okul inşaatlarının hız kesmeden devam ettiğini belirti.
Bu haber 2018-04-03 19:08:47 eklenmiş ve 650 kez görüntülenmiştir.

Gazetecilerle bir araya gelen Kızılkaya, Adıyaman’da eğitim alanında önemli çalışmalar yaptıklarını ve okul inşaatlarıyla derslik sayısını daha da artırmayı hedeflediklerini ifade etti.

Eğitim ve öğretimde Adıyaman’ı daha iyi yerlere taşımak adına önemli çalışmalara imza attıkları vurgulayan Kızılkaya, “Elimizden geldiği kadar Adıyaman’a hizmet ediyoruz. Biz ikili eğitimi bitirmek ile ilgili çalışmalar yapıyoruz. Geçen sene 130 okul vardı. Bu sene 65 okul var. Seneye daha da aza düşecek. Bunla ilgili 82 okul yapıyoruz. Hayırseverler ile görüşüyoruz. Şuan 5 hayırsever tarafından okullar yapılmaya başladı. Bir de SANKO yapacak. Okul inşaatları hızlı bir şekilde devam ediyor. Biz eğitim öğretimde dünyaya ayak uydurmaya çalışıyoruz. Geçen hafta bir konferansa katıldım. Konferansta Amerika’daki bir araştırmaya göre, bu sene doğan çocukların yüzde 68’nin yapacağı meslekler daha icat edilmedi diyor. Bu büyük bir rakam, 20 yıl sonra çocuklar 20-25 yaşına geldiğinde meslekleri belli değil demektir. Çünkü dünyada çok hızlı bir gelişme var. Son iki yılda üretilen veri, bilgi, insanlık tarihi boyunca üretilen bilgiden daha fazla. Bu bizim eğitimde dünya ile olan yarışmamızın daha da hızlanması demek. Çünkü onlar her açıdan başka yerlerdeler. Biz onlara yetişmek için çaba sarf ediyoruz. Biz aslında dünya ile yarışıyoruz. Bu nedenden eğitim çalışmalarımız var. Hafta sonları öğretmenlerimiz eğitim almaya devam ediyorlar. 20 binden fazla öğretmen eğitim aldı. Bu hafta sonuda eğitimimiz olacak. Müsteşar yardımcımız ve Hacettepe üniversitesinden hocalarımız geliyor. Türkiye’nin her yerinden hocaları getirmeye çalışıyoruz. Çocuklarımıza hizmet etmeye devam ediyoruz” dedi.

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.