Taşeron İşçileri, Kadroya Geçişlerini Halay Çekerek Kutladı - Videolu Haber

Hak-İş Konfederasyonu Öz Büro İş Sendikası Adıyaman Şubesi tarafından düzenlenen 'Taşerona elveda kadroya merhaba' programında taşeron işçileri, kadroya geçişlerini halay çekerek kutladılar.
Bu haber 2018-04-01 20:08:58 eklenmiş ve 2288 kez görüntülenmiştir.

Hak-İş Konfederasyonu Öz Büro İş Sendikası Adıyaman Şubesi tarafından bir düğün salonunda düzenlenen 'taşerona elveda kadroya merhaba' programına 
Öz Büro-İş Genel Başkanı Baki Gülbaba, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Erdoğan, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, Belediye Başkan Yardımcısı Sait Kutlu, Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Sağlık İl Müdürü Erdoğan Öz, Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Fatih Doğan, Sağlık Sen İl Başkanı Yasin Barutçu, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekim İbrahim Tunç, Hastane Müdürü Mehmet Turan, SGK İl Müdürü Fuat Tekin, eski Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, Hak-İş Konfederasyonu Öz Büro İş Sendikası Adıyaman İl Başkanı Mehmet Mustafa Turan, işçiler ve aileleri katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından kürsüye çıkan Öz Büro İş Sendikası Adıyaman Şube Başkanı Mehmet Mustafa Turan,"Taşeron dediğimiz bozuk bir sistem düzen vardı. İkinci sınıf insan muamelesi gördünüz. Diğer çalıştığınız kadrolu memurlarla aynı işi yapmanıza rağmen siz daha fazla çalıştınız. Bunun hiçbir zaman mükafatını alamadınız. Bunun için biz HAK- İŞ olarak birçok kadro ile ilgili çalışma başlattık. Genel başkanlarımız çok çalıştılar. Bu sürecin bir şekilde yürümesi gerekiyordu. HAK-İş Genel Başkanımız Mahmut Aslan, bu taşeron işçisinin sorunu çözülmez ise, bu taşeron işçiler kadrolu olmaz ise, Cumhurbaşkanımıza istifa ederim diye söylemişlerdi. Sırf taşeron işçiler için, davası için, vazgeçilmeyen makamlardan sizler için vazgeçen bir başkanımız var. Ve bizlerin çok sevdiği, saydığı biri sendika uzmanı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Julide Sarıeroğlu’nun çalışması bu işin kıvılcımı oldu. Allah’a şükür 4 Aralık tarihinde İslam aleminin lideri, son yüzyılın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, taşeron işçilere sürekli kadroya geçiş 4/B kadro verdim dedi. Bugünde burada 'taşerona elveda, kadroya merhaba' programını yapıyoruz. Allah herkesten razı olsun" dedi.
Ak Parti İl Başkanı Mehmet Erdoğan ise şöyle konuştu:

"Yeni Türkiye, sayfalarını açarak emin adımlarla yoluna devam etti. Yüzlerimiz gülsün diye, sorunlar torunlara bırakılmasın, sorunlar çözülsün diye hareket eden, gayret eden, yan gelip yatan Türkiye yoktu. Kendisini Ankara’nın karanlık odalarına kilitleyip milletle arasına duvar ören bir anlayış yok. Millet ile beraber, millet ile iç içe problemleri çöze çöze gelen, hem içeride ve hem dışarı da bu aziz milletin boynunu bükük bırakmayan bir anlayış var"
Öz Büro-İş Genel Başkanı Baki Gülbabaise şunları söyledi:
"Ülke gerçekten çok sıkıntılı süreçten geçiyor. Türkiye yeniden o tarihsel misyonuna düşen bir mücadelenin, bir savaşın içinde. Batı bitmek üzere, batılı paradigma bitti. Artı dünyaya silah para değil, sevgi ve adalet hükmedecek. Dünya'yı bu zalimlerin, küresel eşkıyaların, bu çetelerin adı devlet olan çetelerin elinden inşallah bizim devletimiz Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurtaracak. Onun sancılarını yaşıyor. Dünya bir şey geliyor. Medeniyetimiz geliyor. Batılı paradigma bitiyor. Silahın ve paranın egemenliği bitecek. Sevgi ve barışın, adaletin, tecelli ettiği günler gelecek. Şuanda onun şafağındayız. Hayırlı mübarek olsun.  Adıyaman Mezopotamya şehrinin önemli bir şehri. Bu şehir bereketli bir şehir. O kadar bereketli toprakları var ki; kendisine gelecek herkesi doyurabilecek kadar zengin. Herkesi bağrına basabilecek hoşgörülü bir şehir. Bu şehirden olmaktan, bu günü kutluyor olmaktan dolayı rabbime ham ediyorum" 
Konuşmaların ardından katılan protokole plaketleri verildi.

Daha sonra programa katılan işçiler yerel sanatçılar tarafından seslendirilen türküler eşliğinde halay çekerek, kadroya geçişlerini kutladılar.

 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ADIYAMAN haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.