Vali Kalkancı'nın “İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü″ Mesajı

Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, "İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü" nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Bu haber 2018-03-11 13:15:52 eklenmiş ve 549 kez görüntülenmiştir.

Kalkancı, mesajında, "Bugün, her karış toprağı şehit kanıyla yoğrulmuş vatanımızın ilelebet payidar olacağını anlatan, tarihi bir şahlanışın müjdecisi olan İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul edilişinin 97. yıl dönümüdür.
Devletimizin ve milletimizin bağımsızlığının sembolü olan, her kelimesinde inanç, her dizesinde iman, her kıtasında cesaret ve kararlılık ile milli bilincimizin ve hürriyet aşkımızın en berrak ifadesi olan İstiklal Marşımız; karanlık ufkun ardından doğacak şafağı müjdelemiş, bu çerçevede bağımsızlık özlemini ateşlemiştir. 
Aziz milletimizin gönül ve ruh dünyası, yüce hasletleri, cesaret, kahramanlık, mukaddesata verdiği önemi ve eşsiz mücadele azmini abideleştiren vatan şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy, veciz dizeleriyle tarihe not düşmüş ve ölümsüzleşmiştir.
Milli mücadele döneminde yüce Türk milletinin hiçbir dayatmaya asla boyun eğmeyerek dünyaya bağımsızlığının tescili olarak TBMM tarafından kabul edilen İstiklal Marşımız; gerektiğinde milletimizin birlik ve beraberlik ile başaramayacağı hiçbir şeyin olmadığının da sembolüdür. İstiklal Harbinde olduğu gibi 15 Temmuz'da bir kez daha gördük ki âlemi nizam etmiş bu milleti tanklar, toplar durduramamış,  tüm dünya milletleri, Türk Milletinin cesaretini ve bağımsızlığa düşkünlüğünü bir kez daha idrak etmiştir"dedi.

"Bugün bizlere düşen en büyük görev, İstiklal Marşımızda anlamını bulduğu gibi geçmişteki muhteşem mücadelenin önem ve değerinin şuuruna vararak, ecdadımızın bize bıraktığı bu cennet vatan topraklarını aynı duyarlılıkla gelecek kuşaklara emanet etmektir" diyen Kalkancı, şunları kaydetti:

"Bu duygularla, TBMM tarafından kabul edilişinin 97. yıldönümünde İstiklal Marşımız gibi bir destanı yazdırarak bizlere istiklalimizi ve istikbalimizi sağlayan başta cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, aramızdan ayrılan gazilerimizi ve vatan şairi Mehmet Akif ERSOY’'u sonsuz minnet, şükran, rahmet ve saygıyla anıyorum"

 

Kaynak : PHA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ADIYAMAN haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.