″Adıyaman’dan Afrin’e Kardeşlik Köprüsü″ Yardım Kampanyası

Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, Adıyaman Belediyesi, Adıyaman Üniversitesi, İl Müftülüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlemiş olduğu ‘Adıyaman’dan Afrin’e Kardeşlik Köprüsü’ temalı yardım kampanyası başladı.
Bu haber 2018-03-10 21:00:51 eklenmiş ve 612 kez görüntülenmiştir.

Yeni Dünya Vakfı Adıyaman İl Başkanı Mahmut Eren, yaptığı açıklamada, “Suriye’de ve özellikle Doğu Guta'da  yaşanan insanlık dışı savaşta, kadın, çocuk ve yaşlılara uygulanan zulüm, haksızlık, ambargo ve katliamlara karşı sessiz kalamayacağımızı, Suriye’deki acımasız savaşı lanetlediğimizi açıkça ilan ediyoruz. Hiç şüphesiz bu tavrımız, İslamî ve insanî kimliğimizin bize yüklemiş olduğu tarihî bir sorumluluktur. “Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır” inancıyla yoğrulmuş bir gelenekten gelen ümmetin bir ferdi olan biz Müslümanlar, aramıza çizilen sınırlara inat, yaşanan vahşet ve katliamlara sessiz kalmayarak safımızı belli ediyoruz. Hayatın akışı içerisinde bize dayatılan kapitalist dünyevileşmenin, modern tüketim hengâmesinin bize asli görevlerimizi unutturduğu böyle bir zamanda burada mazlum Suriyeli kardeşlerimizin her zaman ve her şartta yanlarında olduğumuzu belirtmek, imanımızın ve şahitliğimizin gereğidir."dedi.

Eren, şöyle devam etti:

"Ülkemizin Güvenlik Güçleri ‘Zeytin Dalı Hareketi ‘ ile Afrin ve çevresine düzenlemiş olduğu operasyonu hangi gerekçelerle gerçekleştirdi. Türkiye’nin sınır illerinin güvenliğinin sağlanmasında ve fırat kalkanı’nın korunmasında Afrin kritik öneme sahiptir. Ülkemizin Güvenlik Güçleri Bu Operasyonlarla İddia edildiği gibi ne Suriye’nin toprak bütünlüğüne müdahale  ne de Sivillere  zarar vermek gibi bir amacı olmamıştır, bilakis Türkiye'nin sınırlarında ve bu bölgede güvenlik ve istikrarın sağlanması, Operasyon kapsamında "Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmaktır"

Kaynak : PHA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ADIYAMAN haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.