Kahta Ziraat Odası Çiftçilere Gübre Tanıtımı Yaptı

Kahta Ziraat Odası toplantı salonunda özel bir firma, Kahta Ziraat Odası çiftçilerine ve badem birliği üyelerine bahçelerde ve tarla ürünlerinde bitki besleme konusunda gübre tanıtımı yaptı.
Bu haber 2018-03-06 14:41:32 eklenmiş ve 273 kez görüntülenmiştir.

Tanıtımı yapan firma yetkilisi Yüksek Ziraat Mühendisi Hasan Tunç, çiftçilere dönemsel olarak kullanılacak gübreler ve gübre çeşidinin bitki üzerinde etkisini anlatarak, sağlıklı, kaliteli ve yüksek verim almaları ve toprak verimini arttırmak için kükürt ve humik asit üzerinde durdu.

Tunç, çiftçilerin artık eski gelenekleri bırakarak tarımda yeniliğe geçiş yapmaların gerektiğini vurguladı.

Tunç, çiftçilerin kaliteli ve yüksek verim almaları için doğru zamanda, doğru gübre ve doğru miktar kullanarak hedefine ulaşacağını söyleyerek, çiftçilere bilgi verdi. Toplantı sonunda çiftçiler, merak ettikleri besleme konulu sorularını, firma yetkililerine sorarak, tanıtımı yapılan ürünler ve ürünlerin bitki üzerindeki etkisini öğrenmiş oldular.
Yapılan Toplantıya Kahta Ziraat Odası Yönetimi, Badem Birliği Yönetimi ve üyeleri, muhtarlar, Kahta GTH ilçe müdürlüğü personelleri, çiftçiler ve tarım danışmanları katıldı.
 Ziraat Odası Başkanı Rüştü Ruranlı da "Bu toplantıyı düzenleyen Badem Birliği Başkanı Mehmet Sena YıldırımM’a bizleri yalnız bırakmayan GAP TEYAP Adıyaman Koordinatörü  Faruk Alan beye, Güneydoğu fidan üretimi firmasının sahibi Abdurrahman Bilgiç beye katılım sağlayan tüm değerli çiftçilerimize teşekkür ederiz"diye konuştu.

 

Kaynak : PHA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.