CHP'li Ulubey: ″CHP Her Zaman Ülke Sorunlarını Siyaset Üstü Görmüştür″ - Videolu Haber

CHP'li Fatma Ulubey, CHP'nin her zaman ülke sorunlarını siyaset üstü gördüğünü söyledi.
Bu haber 2018-01-31 18:44:59 eklenmiş ve 231 kez görüntülenmiştir.

Ulubey, yaptığı açıklamada, CHP'nin bu anlamda  ülke sorunlarına her zaman destek verdiğini kaydetti.

Afrin operasyonuna CHP’nın dış ve iç politika ile ilgili projeleri ve çalışmalarının ortada olduğunu belirten Ulubey, "CHP bu ülkenin hiçbir şekilde komşuları ile sorunlu olmayan komşuları ile Atatürk’ün yurtta barış, dünya’da barış ilkesinden yola çıkan  düstürunu önde tutar. CHP, Afrin operasyonuna destek vermiştir. Çünkü süreç o duruma gelinmiştir.  Artık yapılacak bir şey kalmamıştır. Türkiye'nin sınırlarını koruması gerekiyor. Bu anlamda önemli bulmuştur. Mevcut iktidara destek sunmuştur"dedi.

Adıyaman'da CHP'nin geçmiş dönemlerde milletvekilleri seçtiğini hatırlatan Ulubey, "Adıyaman, sosyal demokratların yoğunlukta bulunduğu bir ilimizdir. Gelişen bu süreçte de CHP Adıyaman’da da iktidar olacaktır. Ülkenin temel sorunlarına baktığımız zaman bugün eğitim ve işsizlik alanında ciddi problemler yaşanmaktadır. Halkımızın artık bir çıkış noktası aşamasında tek adresi CHP’ye yönelmede tek adres diye düşünüyorum. Halkımızın CHP’ye Adıyaman’da daha büyük bir destek sunacaktır. Hepimizin beklentisi bu yöndedir"ifadelerini kullandı.

- EKONOMİYİ DÜŞÜNMEMİZ LAZIM

Ekonominin düşünülmesi gerektiğini vurgulayan Ulubey, şunları kaydetti:

"Türkiye, genç işsizlik konusunda yüzde 24’lerin üzerinde. Günde 10’larca genç kardeşimiz beni ararlar, Fatma abla çok sıkıntıdayız. Bize yardımcı olabilirmisiniz. Ben de kendi çapımda iş adamlarımıza yönlendiririm. Ben burada duyarlı iş adamlarımıza da teşekkür ederim. Şuan istihdam alanı yetersiz. Bu bir Türkiye politikasıdır. Türkiye iyi idare edilmiyor, iyi yönetilmiyor. Bu anlamda işsizlik sorunu yüksek, adaletli bir gelir dağılımı yok. Bölgeler arası büyük bir uçurum var. Bu da işsizliği etkiliyor. Bir de üretmeyen bir ülke var. Üretmeden tüketen bir ülke var."

- ÜRETMEMİZ LAZIM

Üretimin öneminin altını çizen Ulubey, "Bugün tarımda dünyanın sayılı ülkeleri arasındayken, geldiğimiz nokta samanı ithal eder duruma gelmiş bir ülkeyiz. Böyle olunca işsizlikte kaçınılmaz olur. Mutlaka üretmemiz gerekir. Saman ithal ediyoruz. Hayvanlarımız dışarıdan, et ithal ediyoruz. Biz Müslüman ülkeyiz diyoruz. Kesimlerin nasıl yapıldığını da bilmiyoruz. Ben duyarlı vatandaşlarımıza hatırlatmak isterim. Oysa bizim meralar var. Bizim toprak, havamız, suyumuz, gerçekten verimli. Türkiye 4 mevsim bir arada yaşayan çok güzel bir ülke, biz kendi kaynaklarımızı oluşturabiliriz. Bizim yer altı kaynaklarımız çok zengin, biz bunları maalesef kullanamadık, değerlendiremedik. Üretimi bitirdik. Üretmeyen bir toplum kalkınamaz. Dünya neresinde olursanız olun mutlaka üretmek zorundasınız. Sıcak para ile ekonomistler sürekli bahsederler, ekonomisi sıcak paraya bağlı  bir ülkeyiz. Bu nereye kadar devam eder. Ekonomi çok zayıf. Bizim işsizliği önleme bazında üreten bir ülke olmak zorundayız. Hayvancılık, tarım, geliştirmek, canlandırmak zorundayız. Biz de küçük ve büyük baş hayvancılık güzel yapılıyordu. Kendimize yeten bir ülke idik. Elbette ticari ilişkiler olur. Ama biz kendimiz üretelim. Tarım, eğitim politikasını gözden geçirmemiz gerekiyor. Sağlık, eğitim siyaset üstüdür. Gelişmiş ülkelerde eğitim sistemi, sağlık sistemi hangi iktidar gelirse gelsin onlarla oynayamaz. Oturmuş bir sistem vardır. Ama bizim ülkemizde tam tersi. Gelen iktidar kendine göre şekillendirir. Bakın iktidarda 6 milli eğitim bakanımız değişti. Ama eğitim kaderi değişti mi değişmedi. TEOG dediler kaldırdılar, öğretmende öğrenciler müfredatı izlemekte zorlanıyor. Öğrenci ne yapacağını bilmiyor. Bir sınava hazırlanmış başka bir sınav sistemi ile karşı kaşıya. Öğrencilerimizi rahatlatmak, eğitimci rahatlatmak acısından eğitim sistemi çok önemli. İyileştirmemiz gerekir"şeklinde konuştu.           

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.