Alevi Kanaat Önderi Doğan: ″İhtiyaç Olursa Ben ve 7 Çocuğumuz Cepheye Gitmeye Hazırız″ - Videolu Haber

Alevi Kanaat Önderi Hasan Doğan, Afrin operasyonu hakkında açıklamada bulundu.
Bu haber 2018-01-29 15:47:54 eklenmiş ve 468 kez görüntülenmiştir.

Doğan, yaptığı açıklamada, Afrin olayına bakıldığında oranın tamamıyla terör bölgesi olduğunu söyledi.

"Orası terör bölgesi, benim sınırımda, saldırdı saldıracak" ifadelerini kullanan Doğan, şöyle devam etti:

"Benim kalkıp Afrin'egirmem ile Türkiye’mizin, kahraman askerlerimizin, orada teröristlerle müdahalesi savaş değildir. Terör olaylarını engellemektir. Türkiye bu terör belasından kurtulmak için bu tür etkinlikleri yapıyor. Bunu Kürt halkına hakarettir, yok Kürtleri vuruyorlar gibi başka yere çekmeye gerek yok. Böyle bir şey yoktur. Sadece Türkiye orada bulunan YPG, İŞİD,PKK gibi terör örgütlerine müdahale yapıyor. Bunu farklı yönlere çekip de bir kargaşa yaratmaya kimsenin hakkı yoktur. Burada kahraman askerlerimiz mücadele ederken, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak, halk olarak destek veriyor. Bizim bir lafımız var, yılan sana dokunmuyorsa bin yıl yaşasın. Tamam yılan bin yıl yaşasın ama yılan kalkıp da benim evin havlusuna girmiş ise illaki beni veya çocuklarımı ısırması mı lazım"

- TÜRKİYE, BİR BÜTÜNDÜR

Türkiye'nin birliğine vurgu yapan Doğan, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan açıklamasında dedi ki "Önce Afrine ben giderim, sonra siz gelin" biz böyle bir hükümete, böyle bir devlete sahipsek,  biz bunun kıymetini bilelim. Hepimiz beraber bayrağımıza, Cumhuriyetimize sahip çıkalım. Zaten söz konusu savaş ta olsa, geçmiş dönemdeki savaşları göz önünde bulundurduğumuz zaman, analarımız, bacılarımız, sırtında tüfek taşımış, bugün yine öyle bir savaş olursa hepimiz, analarımız da bacılarımız da, hep beraber sınıra koşmaya hazırız. Siyasi görüş ne olursa olsun iş savaş olunca Türkiye Cumhuriyeti bir bütündür. Ayrım yoktur. Hepimiz cephedeyiz"

- TÜNELLER KAZILMIŞ

O bölgede tüneller kazıldığına dikkat çeken Doğan, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Orada görüldüğünde tünel kazılmıştır. O tünelleri gördüğüm zaman yılan bana dokunmuyorsa bin yıl yaşasın. Zaten adam tünel kazmıştır. Zaten bana karşı ısırmaya hazırdır. Beni bombalamaya hazırdır. Burada ibadethanemiz olan camimize bomba düşmüş ise yarında cem evimize düşer. Buralar ibadethanemizdir. Burası allah’a ibadet ettiğimiz yerdir.  Bunlar buraya bomba atıyorsa niye bekleyeyim. Bunda acınacak durumda yoktur. Beklediğimiz zamanda yoktur. Askerimiz cephede, polisimiz merkezde her yerin güvenliğini sağlıyordur. Ben asker ve polisimize de Allah yardımcıları olsun diyorum. Allah onlara zarar vermesin. İhtiyaç duyulursa ordumuz çok güçlüdür. Emniyetimiz çok güçlüdür. O konu da bir sıkıntı yoktur. Öyle bir ihtiyaç olursa da ben ve 7 çocuğumuz cepheye gitmeye hazırız"   

 

    

 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ADIYAMAN haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.