Lise Öğrencilerine Sınav Kampı - Videolu Haber

Adıyaman Fatih Anadolu Lisesi 86 öğrenci üniversite sınavları için sömestr tatilinde kampa girerek öğretmenler eşliğinde sınavlara hazırlandı.
Bu haber 2018-01-28 12:00:31 eklenmiş ve 315 kez görüntülenmiştir.

Okulda süren bir hafta kampın ardından öğrenciler sınava tabi tutuldu.

Program sonunda ise okul tarafından öğlen yemeği verilerek, öğrenciler evlerine uğurlandı.

Programda konuşan Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Kurkut, "Üniversite yerleşme sınavları zor sınavlar. Fatih Anadolu Lisesi olarak çocukların tüm zamanlarını değerlendirmek adına tatilden sonraki ilk haftayı da bir kamp programı kapsamında bir çalışma başlattılar. 33 kız, 53 erkek toplam 86 öğrencimiz sabah 7’den akşam 10’a kadar ders çalışarak Etüt'e girerek, sorular çözerek, yoğun bir mesai sarf ettiler. Bugün deneme sınavları oluyor. Deneme sınavından sonra da yemek etkinliği ile evlerine bir haftalık tatile girecekler. Bu çalışmayı önemsiyoruz. Çünkü disiplinli bir çalışmanın arkasından başarı gelir. Sabah 7’de kalkan bir çocuk, gece 10’a kadar eğitime yada işte derse kendini veren bir çocuk. Sonrasındaki zamanlarda disiplini düzenli kullanır. Bu kapsamda ben inanıyorum, çocuklarımız üniversite sınavına girdiklerinde çok iyi başarılar göstererek, kendi geleceğine, memleketin geleceğine büyük katkılar sunacaklardır. Okul müdürlüğünü bu  kapsam da tebrik ediyoruz"dedi.

- ÖRNEK OLMASINI DİLİYORUZ

Bu çalışmanın örnek olmasını dileyen Kurkut, "İnşallah diğer okullarımız bu tür çalışmadan esinlenerek onlar daha farklı çalışmalarla çocuklarımızı diğer sınavlara, üniversite sınavlarına hazırlarlar. 15 tatilde bir seminerdeydik Antalya’da, artık özel bir okul çocuklar ile geldiler. Hoşumuza gitti, bizim çocuklarımız da imkanları olsa buralarda gelip bir hafta kampa girseler. Ama imkanlar tabi buna müsaade etmeyince okullarımızın kendi okullarında yine bir kamp havası oluşturmaları taktire şayan bir durumdur. Bu kapsam da çalışmayı önemsiyoruz"şeklinde konuştu.  

- İLKLERİN OKULUYUZ

Fatih Anadolu Lisesi Okul Müdürü Sırrı Polat ise şunları kaydetti:

"22.01.2018 Pazartesi başlatıp 27.01.2018 tarihinde sonlandırdığımız yatılı kamp programımız ile ilklerin okulu olduğumuzu bir kez daha göstermiş olduk.
Okulumuz pansiyonunda sabah 7'de başlatıp akşam saat 22.30'a kadar sürdürdüğümüz programda 33 kız, 53 erkek öğrencimiz günde yaklaşık 10 saati bulan yoğun bir çalışma temposuna girdiler. Her gün erkek ve kız tarafında nöbetçi öğretmenlerimiz kendileriyle beraber olmuş ve eksiklikler anında giderilmiştir. Program boyunca pansiyon görevlisi arkadaşlarımız yemek ve temizlik konusunda son derece titiz bir çalışma göstermişlerdir. Son günde ise bir deneme sınavı yapılarak, çalışma programımız sonlandırılmıştır. Herkesin tatil yaptığı bir dönemde böyle bir çalışmaya destek veren okul idaresi ile birlikte nöbetçi öğretmenlerin bu davranışı gerçekten takdire şayandır. Öğrencilerden ve velilerinden gelen dönütlerin ise oldukça olumlu olması, yeni çalışmalar yapmamızda bizlere ayrıca bir sorumluluk daha yüklemiştir.
Örnek bir proje olan çalışma programımızın daha da kapsamlı hale getirilmesi, diğer okullarımızda da uygulanabilir hale getirilmesi temennisiyle hepinize teşekkür eder, saygılar sunarım"
 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.