CHP İl Başkanı Yıldırım: ″İl Kongremiz 10 Şubat'ta Yapılacak″ - Videolu Haber

CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Yıldırım, iptal edilen il kongresinin 10 Şubat'ta yapılacağını bildirdi.
Bu haber 2018-01-28 11:56:25 eklenmiş ve 332 kez görüntülenmiştir.

Yıldırım, yaptığı açıklamada, CHP Genel Kurultayına sadece Adıyaman'ın katılamadığını ifade etti.

Yıldırım, "Kurultaya yalnız Adıyaman katılamıyor. Bildiğiniz gibi 30 Aralık 2017 yılında yapılan il kongresinde itiraz sonucu 2 arkadaşımızın girdiği seçimde 2 oy fark vardı. Kaybeden Deniz Çakmak arkadaşımız Murat Bilgiç listesine itirazda bulundu. Yüksek seçim kuruluna gitti. Yüksek seçim kurulunda da 6 delegenin üye olmadığı görüldü. Bu da sonuç etkilediği için kongremiz iptal oldu. Adıyaman bu dönemde kurultaya delege göndermiyor"dedi.

- BAŞKA BİR ARKADAŞIN ADAY OLMA ŞANSI YOK

Başka birinin bu kongrede aday olma durumunun sözkonusu olmadığını dile getiren Yıldırım, şöye devam etti:

"Yeni bir seçim süreci başladı. Başka bir arkadaşın aday olma şansı yok. Başka bir liste hazırlama şansımız yok, mevcut adaylarla seçime gideceğiz. Biz inşallah beklediğimiz sonucu alırız. İlçe seçim kurulunda şuanda bizim 12 delegemiz üye değil. Daha önce 184 üyemiz vardı. Şimdi 172’ye düştü. 10 şubat günü CHP Adıyaman İl kongresi olacak. İnşallah seçimden sonra birlik, beraberlik içinde birbirine saygı duyan yönetim oluşur. Biz de bu yönetimle inşallah hazırlanacağız. 2019 seçimleri geliyor. Yerel seçimlerde inşallah başarılı olmak için de önce partimiz de huzur ve saygı, sevgi çerçevesinde biz kongremizi yapacağız"

- HER TÜRLÜ TERÖRÜN KARŞISINDAYIZ

Her türlü terörün karşısında olduklarının altını çizen Yıldırım, "Afrin'e operasyon yapıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri Afrin’e girdi. Biz CHP olarak bütün terörlere karşıyız. Biz dışarıda da olsa ülkemize herhangi bir zarar geldiğin de biz CHP olarak ülkemizin değerlerine sahip çıkıyoruz. Ülkemizin insanlarına herhangi bir müdahale de mutlaka bizim müdahale etmemiz gerekir. Türkiye, terörden çok çekti. Türkiye terörden çok zarar gördü. 30 yıldır biz terör ile mücadele ediyoruz. Biz bunun yanlış olduğunu ve Cumhuriyet Halk Partisinin içinde bulunmadığı bir barışta olamayacağını her zaman söyledik. Biz barışın biran önce gerçekleşmesi için terörün bitmesi gerektiğini belirtiyoruz. Türkiye’de biz bunun çok sıkıntısını çektik. CHP bu anlamda üstüne düşen görevini harfi ile yapıyor. Ve yapmaya devam edecek. CHP genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun net bir söylemi var; Terörün karşısındayım. Bu operasyon destekliyorum dedi. Bunun içinde geri adım atmıyoruz. Terörün bitmesi lazım. Bugün Suriye’de yüzden fazla terör olayı olduğunu duyuyorum. Bir ülkede 100 terör örgütü var ise bu çok çekilemez konumdadır. Rusya bir taraftan, Amerika bir taraftan destek veriyor. DEAŞ, PYD bir taraftan ülkenin bütün değerlerini yok ediyorlar. Komşu ülkelerinde değerlerini yok sayıyor. Terör Türkiye’nin, dünyanın baş belası, dünyanın baş belası olan bir terörü ülkemiz içinde biz doğru bulmuyoruz. Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’da terörün bitmesi konusunda ne istiyorsanız vereyim dedi. Terör bitmesi için ne gerekiyorsa bizden yardım bekliyorsanız, her türlü yardım veririz dediler. Terör bitti dediler ama gerçekten terörün bittiği yok. AK Parti bu konuda zayıf görünüyor. Terörü bitiremediler. Irak’a müdahil oldu, bitmedi. Suriye oldu bitmiyor. Biz ana muhalefet partisi olarak her zaman terör karşısındayız, dün olduğu gibi bugünde, yarında karşısında olacağız"ifadelerini kullandı.

- EKONOMİ KÖTÜ

Ülke ekonomisinin çok kötü olduğuna dikkat çeken Yıldırım, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Ekonomi herkese lazım. Bu ülkede işsizlik oranları çok yüksek. Şuan resmi rakamlara göre yüzde 11 civarında işsizlik var. Kadınlarda, gençlerde yüzde 25’i buluyor. Bu çok ciddi bir rakam. İnsanlar bankalara borçlanmış, senetlerini, çeklerini ödeyemiyorlar. İş adamları sıkıntıdadır. Bir tarafta terör bir tarafta ekonomik savaşlar. Türkiye ekonomik olarak değerlerini kayıp ediyor. Türkiye'nin önünde duran sorunları işsizlik. Bundan dolayı hükümetin biran önce buna el atması lazım. Emekli maaşlarındaki gelen zamlar 3+3 yıllık yüzde 6’lık bir rakamla insanları kandırıyorlar. Bu da insanları perişan ediyor"

 

      

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.