Başkan Mustafa Salman, Güven Tazeledi

Yeni Adıyaman Esnaf ve Kefalet kredi Kooperatifi’nin genel kurulu üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleşirken, yapılan kongre sonrasında mevcut Başkan Mustafa Salman güven tazeledi. tazeledi.
Bu haber 2018-01-25 15:07:07 eklenmiş ve 365 kez görüntülenmiştir.

Yapılan genel kurulla birlikte yeni yönetim belirlenirken, genel kurula AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, 21. Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri (ESKKK) Malatya Bölge Birliği Başkanı İsmet Bayram, Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Abuzer Aslantürk, Adıyaman Güney Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Sırrı Dost, oda başkanları ve üyeler katıldı.
21. Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri (ESKKK) Malatya Bölge Birliği Başkanı İsmet Bayram, Adıyamanlı esnaflara seslenerek, vermiş oldukları kredilerin can suyu olduğunu ifade ederek, “Ticaret hacminin daraldığı yerlerde panzehir sıcak paradır. Sıcak paranın da küçük esnaf ve sanatkarlara akışında Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri 1. derecede rol oynamaktadır. Bugüne kadar Türkiye’de kullandırılan kredi limitlerine göre 7 grup oluşturulmuştur. En üst grupta olanlar 150 bin TL, altındakiler, 100 bin, 75 bin TL alıyordu. Bu götürdüğümüz projeyide sağ olsun Bakanımız, Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız ile görüşerek, esnaf ve sanatkarlara daha çok destek verilmesi gerektiğini söyledi” dedi.
AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat ise şöyle konuştu:

"Türkiye’nin güneyinde halkın güvenliğini teminat altına almak adına bir operasyon devam ediyor. Afrin operasyonuyla birlikte terörle mücadele söz konusu. Türkiye esnafının ve sanatkarının sermayenin çok güvendiği yerlerde çalışması daha normaldir. Çünkü istikrar ve güvenin olduğu, terör olaylarının olmadığı müddetçe o zaman o esnafın, sermaye gruplarının da kendi sermayelerini daha güvenli kullanabilmeleri mümkün olabilecektir. Bu gelişmelerin esnafın ileriye doğru gitmesinde etkili olduğunu biliyoruz. Afrin operasyonu konusuna gelince de ordumuza başarılar diliyorum. Rabbimiz ezanımızı dindirmesin, ordumuza da muzafferiyetler versin. Terör olayları konusunda kepenklerin kapandığı o günleri de çok iyi hatırlıyoruz. Terörün son bulmasıyla o günler geride kalacaktır. Onun için bizler vatandaşımızın can ve mal güvenliğini korumak ve gerekli olan tedbirleri almak zorundayız. Bu nedenle operasyonlar devam ediyor. 2002 yılı öncesinde Türkiye’de
esnafın kullandığı kredilerde faiz oranları oldukça yüksekti. Gecelik faizlerin 7 bin 500 liraya çıktığı günleri yaşadık. Daha önceki dönemlerde Adıyaman’da bir tane esnaf ve kredi kooperatifi varken, bugün ise 3 tane esnaf kredi kooperatifimiz var. Ve bu kurumlarımızda esnaflarımız çok düşük faiz oranlarıyla kredilerini çekmekteler. Hükümetimiz olarak esnaf ve sanatkarlarımıza yardımcı olmaktayız. Çünkü esnafımızın kazançlarındaki artış Türkiye’nin önünü açacak, iyi bir yerlere gelmesini sağlayacaktır. Ve bu gelişme tüm illerimizde olduğu gibi Adıyaman’ın gelişmesini de sağlayacaktır. Esnafımızın ve sanatkârımızın yanında olmamız gerekiyor. 2013 yılında İMF’ye borcumuzun tamamını ödeyerek bütün borcumuzu kapattık. Senelik faizlerinde yüzde 4’lere indiği dönemde Türkiye’nin başına ne çoraplar örüldüğünü gördük. Gezi olaylarından hemen sonra Kobani olayları, 17-25 Aralık operasyonu, 15 Temmuz hain darbe girişimi söz konusuydu. Bunlar tamamen Türkiye’nin önünü kesmek amacıyla yapılan bir takım darbe girişimleriydi” 
Yeni Adıyaman Esnaf ve Kefalet kredi Kooperatifi Başkanı Mustafa Salman ise düşük oranda verdikleri kredilerle birlikte esnafın ayakta kaldığını hatırlatarak, "Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Abuzer Aslantürk bizlerin ve bölgemizdeki esnaflarımızın duayen ismidir. 2011 yılında esnaf ve sanatkarlar kefalet ve kredi kooperatifi kurmak için kendilerinden yardım talep ettiğimizde, “Yolunuz açık olsun” diyerek, bizlere destek vermişti. Yapmış olduğumuz istişarelerden sonra TBMM Başkanvekilimiz Ahmet Aydın’ın yanına gitmiştik. Ahmet Aydın’ın ve genel başkanımızın bizlere vermiş olduğu desteklerden dolayı 2011 yılında kooperatifimizi kurduk. 7 yıl içerisinde 57 milyon TL’ye yakın bir rakımı kredi olarak esnaflarımıza vermiş olduk. Geri dönüşümlerle birlikte bu rakam 120 milyon TL’yi buluyor. Yeni Adıyaman Esnaf ve Kefalet Kredi Kooperatifi olarak 803 metre karelik hizmet binamız şehir merkezinde olduğu gibi modern bir hizmet binamızda esnaflarımıza hizmet vermekteyiz. Esnafımızın destekleriyle bugünlere geldik. Ve almış olduğumuz desteklerle bugün kurum binamızı almış olduk. Genel kurulumuza katılan bütün üyelerimiz bizleri mutlu etti. Ve bizler esnaflarımızla varız” ifadesini kullandı.

Yapılan konuşmalardan sonra günün anlam ve önemine binaen davetlilere plaketler takdim edildi.

 

Kaynak : PHA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.