Şerefhan Deresi, Çat Barajına Aktı

Çelikhan ilçesine bağlı Şerefhan deresi regülatörü ve Borulu Derivasyon kanalı bitirildi.
Bu haber 2018-01-24 14:23:16 eklenmiş ve 316 kez görüntülenmiştir.

Mart 2015 tarihinde yer teslimi yapılan çalışmada ihaleyi alan müteahidin iflas edip işi terk etmesinin ardından ikici kez ihale yapıldı ve iş yeni müteahhit tarafından bitirildi.
Malatya ovası için yapılan Çat Barajı’nın su yetersizliği nedeni ile proje geliştirilen ve Malatya ovası ile Çelikhan ovasının sulanacağı bir çalışma olacak.


Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Bulut, “Şerefhan Deresi Projesine başlanılması için gereken her türlü desteği veren ve Çelikhanlıların taleplerine her zaman sahip çıkan TBMM başkan vekilimiz Ahmet Aydın, milletvekillerimiz ve DSİ Genel Müdürlüğü ve DSİ Bölge Müdürlüğünde görevli değerli bürokratlarımıza, AK Parti il teşkilatımıza ve projeye her zaman sahiplenen sivil toplum kuruluşu yönetici ve temsilcilerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Çat Barajı üzerinde diğer önemli çalışma ise Çat Barajından 864 metre tünel yapımının devam ettiğini kaydeden Başkan Bulut, bu işinde 200 metresinin yapıldığını, yıl sonuna kadar tünelin bitirilmesinin hedeflendiğini belirtti.
Bulut, tünel’in bitirilmesi ile birlikte Çelikhan ovasının cazibe yolu ile sulanacağını ve halkın enerji masrafından kurtulacağını aktardı.

 

Kaynak : PHA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.