20. Besni Eğitim Bayramı Hazırlıkları Başladı

Adıyaman Besni Eğitim Vakfı, dünyanın ilk ve tek eğitim bayramı olma özelliğini taşıyan ve bu yıl 20.’si kutlanacak olan 20. Besni Eğitim Bayramının hazırlıklarına başladı.
Bu haber 2018-01-20 14:43:04 eklenmiş ve 367 kez görüntülenmiştir.

Besni Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu, vakıf binasında yaptıkları toplantı ile 20. Besni Eğitim Bayramının taslağını oluşturdu.

Yapılan toplantıda alınan kararla BEV Yönetimi Eğitim Bayramı için Şubat ayında Besni’ye gelecek.
Toplantıda konuşan Besni Eğitim Vakfı Başkanı Ali Balta, “Yaptığımız toplantıda ağırlık 20.’sini düzenleyeceğimiz Besni Eğitim Bayramı idi. Daha sonrasında ise uzun süreden beri üzerinde konuşulan Besni Eğitim Vakfı Kitabı basımı vardı. Hazırlıkların tamamlanması ve çalışmaların yürütülmesi için bir komisyon oluşturulmuştur. Komisyonda Sıtkı Değirmenci, M. Faik Cansız, Ali Aslanbay ve Emine Oğuz yer almakta. 20. Besni Eğitim bayramına yetiştirilmek için çalışmalar başlatılmıştır” dedi.

Balta, konuşmalarını şu ifadelerle sürdürdü:

“Toplantımızın bir diğer konusunda ise Besni Belediyesi ile yapılan görüşmelerde yapı ve maliyeti hakkında bilgi alınan park yeri konusu vardı.  Besni’ye gidildiğinde yerinde tespit yapılıp, detayların konuşulması yönünde karar çıkmıştır.
Ayrıca Vakıf merkezimizde her ay bir Pazar günü çeşitli konularda panel, söyleşi etkinliğinin oluşturulması ile ilgili hazırlıkların yapılmasına karar verildi” 
Balta, ayrıca Gölbaşı- Adıyaman- Kahta’dan geçen tren hattının Besni’den de geçirilmesi için Sivil Toplum Kuruluşlarıyla ortak çalışma yürüteceklerini belirterek, "Toplantımızın bir diğer konusunda ise Gölbaşı- Adıyaman- Kahta’dan geçen tren hattının Besni’den geçirilmesi isteği ile ilgili Sivil Toplum Kuruluşlarıyla ortak çalışma yürütülmesi gerektiği ve bu yönde çalışmaları Vakıf olarak destekleyebileceğimiz yönünde karar verildi. Toplantımızda  vakfımızı  Çağdaş Adıyamanlılar  Platformu temsilcilerinden İrfan Sarı, Mustafa Türkoğlu, Saime Oğuzhan, Bülent Türkoğlu, Aziz Levent Binzet, Halil Gürsoy, Mehmet Çavuş, Ender Açıkgöz, Mustafa Öztuncer, Hüseyin Öncel  ziyaret etti.  Onlarda oluşturdukları platform ile çağdaş, aydın Adıyamanlı hemşerileri ile geniş bir yelpazede bir arada olmak, birlikte hareket etmek, gerektiğinde dayanışmalar içinde olmak amacı ile yola çıktıklarını ve dernek kurmak arzusunda olduklarını,  Vakfımız ile ortak çalışmalarda birlikte olmaktan mutluluk duyacaklarını belirttiler”şeklinde konuştu.

Kaynak : PHA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.