Bu Nasıl Bir Karne Notu Demesinler

Eğitimci ve Hukukçu Bülent Bakır, aileleri karne konusunda uyardı.
Bu haber 2018-01-18 19:05:50 eklenmiş ve 254 kez görüntülenmiştir.

Simya Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Eğitimci-Hukukçu Bülent Bakır, yaptığı açıklamada, çocukların yoğun bir tempodan geçtiğini söyledi.

 Çocukların bir yandan sınava hazırlandığına dikkat çeken Bakır, "Yarı yıl tatilinin temel amacı, çocukların tatil aralığında dinlendirilmesidir. Ailelere tavsiyemiz; çocuklarına dersleri zayıfsa bile, bu nasıl bir karne notu demesinler, ondan çok uzak dursunlar. Bu yaklaşımlar çocukların heyecanını kırıyor. 'Çocuğum karnene bak' diyerek, çocukları bunalıma sokmasınlar. 'Bak derslerin zayıf, 15 gün ders çalışacaksın' deyipte çocukların morallerini bozmasınlar. Bunun yerine 'ikinci dönem yaparsın, ben sana güveniyorum'. O anlamda olumlu yaklaşmalılar, çocuğa 'senden zaten bir şey olmaz, ben bunu biliyordum' demesinler. Bunun onlara faydası olmaz, sadece çocuklarını kaybederler. Ödevle ilgili zaten tavsiye edilmiyor. 15 tatilse adı tatil çünkü orada eğlenecekler, tatil yapacaklar. Çok nadir fırsat bulurlarsa, tekrarlar yapabilirler. Çocuk kendi de yapmalıdır"dedi.

- ÇOCUKLARI KAFEDEN UZAK TUTMALI

Çocukların kafelerden uzak tutulması gerektiğini vurgulayan Bakır, şunları kaydetti:

"Bu çocuklar internet cafe, bilgisayardır, cep telefonu, bunlara kesinlikle yüklenmesinler. Bütün zamanlarını bu şekilde değerlendirmesinler. Bunu özellikle tavsiye ediyoruz. Çocuklar sokağa çıksın, tamam Adıyaman’da çok gidecek yer yok ama yine de sokağa çıksın. Sokakta onların beden gelişimi, zihin gelişimi, dinlenmeleri hepsi daha mümkün. Ellerinden geldiğince sokağa çıksınlar, sokakta oynasınlar. Ama tabi bunu yaparken de arkadaşlarına dikkat etsinler"

- AİLELERDE SINAV ENDİŞESİ GİTMEDİ

Ailelerde sınav endişesinin gitmediğine dikkat çeken Bakır, "O endişe zaten sınav kaygısı olmayan, 'ben iyi bir liseye gitmesem de olur, ben şu liseye gitsem de our' diyenlerde o kaygı zaten yoktu. O kaygı yarış havasını hisseden herkesde devam ediyor. Tabi Simya Koleji olarak sınavlarda öğrencilerin başarı göstermesi bizi gururlandırıyor. Tabi bu başarı gösterdik, artık her şey bitti değil. Daha fazla çalışmaya, öğrencilerimizi daha fazla hem hayata hazırlamaya hem sınavlarda bir şekilde hazırlamaya devam ediyoruz"şeklinde konuştu. 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.