Kaymakam Gencer: “Bu Yaz Sugözü’nün Çehresi Değişecek”

Adıyaman Besni Kaymakamı Ahmet Gencer Besni için önemli olan Sugözü Projesinin ihale aşamasında olduğunu ifade ederek, proje tamamlandığında buranın modern bir mesire alanı olacağını söyledi.
Bu haber 2018-01-13 09:33:03 eklenmiş ve 214 kez görüntülenmiştir.

İlçe Emniyet Müdürü Cemal Avan veİlçe Özel İdare Müdürü Hüseyin Yüksel ile birlikte Besni’nin en eski gazetelerinden olan Besni Ekspres Gazetesini ziyaret eden Besni Kaymakamı Ahmet Gencer, çalışanların 10 Ocak Gazeteciler Gününü kutladı.
Ziyarette gazete Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Şekip Önder ile bir süre sohbet eden Gencer, gazeteciliğin çok zor ve meşakkatli bir iş olduğunu söyledi.
Kaymakam Gencer, “Gazetecilik zor bir meslek, ama önemli olan birilerinin tabancası, kalemi olmamak, hakkaniyetli, adaletli bir şekilde kamuoyunun, insanların bilgi alma hakkını güzel bir şekilde yerine getirebilmek çok önemlidir. Doğruyu bilgiyi zamanında kamuoyuna ulaştırmak, insanların aydınlatmak, bilgilendirmek çok çok önemlidir. Artık devlet idarecileri, çok üst düzey idareciler bile bazı şeyleri televizyondan takip ediyor. Yani bilgi artık o kadar hızlı bir şekilde bize iletiliyor ki önemli olan doğru ve tarafsız bir şekilde bu haberciliği yapabilmektir” dedi.

İlçe genelinde şehit ve gazi çocukları başta olmak üzere öksüz ve yetim 80 öğrencinin “Okumaya Hangisinden Başlasam” Projesi kapsamında tarihi ve kültürel yerleri gezeceğini söyleyen Gencer, şöyle devam etti:

"Proje kapsamında her şey dahil 80 çocuğumuz uçaklarla giderek tarihi ve kültürel yerleri gezecek. 5 yıldızlı otellerde kalacaklar"

Besni için önemli projelerden olan Sugözü projesinin ihaleye çıkacağını ifade eden Gencer, “Projeyle ilgili çalışma tamamlandı, ihaleye çıkacak. Bu aşamaya gelmek için bir yıldır uğraşıyoruz. Oraya giden misafirlerin asgari ihtiyaçları doğrultusunda oturacakları masalar, gıdalarını yıkayacakları çeşme, tuvaletler, mescit, kafeterya gibi genel hatlarıyla gelen insanların mağdur olmayacağı ve her türlü ihtiyaçlarını karşılayacakları bir hale getireceğiz. Oranın doğasını da bozmamak lazım. Orayı bir park haline dönüştürsek, beton döksek, suyu kanal içine alsak hiçbir esprisi kalmaz. Zeminle hiç oynamıyoruz. İnsanlar toprağa değsinler. Projeyle birlikte oyun parkı kuruyoruz. Geceleri de gelinebilmesi için aydınlatmalar olacak. İhalesini verdikten sonra hep birlikte takip edeceğiz bu projeyi” diye konuştu.

Gencer, şunları kaydetti:

"Alana bir de otopark yapmaya çalışıyoruz. Artık alanın içine araç almayı istemiyoruz. Sugözü’nde ağaçların arasında o arabalar girdiği zaman insanların oturacak yeri kalmıyor. Belli bir yerden sonra araba almayalım, orada otopark yapacağımız bir alan var, araçları oraya alalım insanlar daha rahat etsinler diyoruz. Araçlar olmadığı zaman kapasiteyi ikiye çıkarırız. Bin kişi geliyorsa 2 bin kişilik kapasite olmuş olur. 
Yine alana 6 adet çeşme, engelli tuvaleti de dahil 6 adet tuvalet, banklar koyacağız. Suyun üzerine iskele yapıyoruz. Tepelere seyir terasları yapıyoruz, insanlar çıkıp oturduğunda o kanyonu izleyebilsinler. Genel hatlarıyla böyle bir çalışma olacak. Burası mezbelelik bir alan görünümündeydi, kıymeti bilinmiyordu. Şimdi orayı bir nebze olsun yaşanılabilir bir alana çevirmek istiyoruz"

Kaynak : PHA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.