Kızılkaya: ″Her Okulun Üstün ve Zayıf Yönlerine Yönelik Bir Rapor Verilecek″

Millî Eğitim Bakanlığı, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün “Ölçme Değerlendirme Uygulamalarını İzleme Araştırma ve Geliştirme” Projesi kapsamında, 5. sınıf öğrencilerinin akademik başarılarını tespit etmek amacıyla sınav yapıldı.
Bu haber 2018-01-06 15:11:13 eklenmiş ve 367 kez görüntülenmiştir.

5. sınıflar için il izleme araştırma sınavı 3 ayrı oturumda gerçekleşti.

Yapılan sınavlara ilişkin açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya,  "Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Veri Analizi İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanlığı tarafından yürütülen "Ölçme Değerlendirme Uygulamalarını İzleme Araştırma ve Geliştirme Projesi" kapsamında 5. sınıflara yönelik "İl İzleme Araştırması" Türkçe ve Matematik,  Fen Bilimleri derslerinden 3 oturum olarak gerçekleşti. Adıyaman'da 198 okul, 511 şube, bin 533 öğretmen ve 12 bin 330 öğrenci ile bu uygulamaya katıldı. 5. sınıflara yönelik yapılan araştırmada öğrencilerin yenilenen müfredatla birlikte kazanımları edinme düzeylerinin tespit edilmesi, eksik öğrenmelerinin ortaya konması, öğrenci, veli, öğretmen ve yöneticilere geri bildirim verilmesi amaçlandı. Araştırma Türkçe, matematik ve fen bilimleri dersinde testlerin uygulanması, öğrenci, öğretmen ve yönetici anketlerinin uygulanması ile gerçekleştirildi"dedi.

Kızılkaya, "Araştırma sonucunda taraflara geri bildirim verilirken her okulun da üstün ve zayıf yönlerine yönelik bir rapor verilecek. Araştırma sonucunda hiç bir şekilde öğrenci, sınıf, okul veya ilçe sıralaması yapılmayacak. Söz konusu araştırmanın istenildiği şekilde yürütülmesi konusunda özverili çalışma yürüten İl yöneticilerine, Ölçme Değerlendirme Merkezi Ekiplerine okul yöneticilerine ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı.

 

Kaynak : PHA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.