Çavuş: ″AK Parti 15 yılda Adıyaman'ın Hiç Bir Ciddi Sorununu Çözmemiştir″

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, AK Parti'yi eleştirerek, Adıyaman'a 15 yılda hizmet yapılmadığını belirtti.
Bu haber 2018-01-02 18:40:30 eklenmiş ve 243 kez görüntülenmiştir.

Çavuş, İçme suyu, tarımsal sulama, ulaşım ve istihdam konularına halen bir çözüm bulunmadığını ifade etti.

Adıyaman'ın sorunlar karşısında çözüm yolları aradığını ifade eden Çavuş, "CHP, Adıyaman'da başka siyasal partilerin adayları yada bölgeler üzerinden etknik kimlik özelinde şekillenecek bir siyasal yapı değildir. CHP kendi dinamikleri ile bütünleşerek halka güven verecektir. CHP olarak gücümüzü halk ile omuz omuza  politikalarımızı anlatmak için kulanma zamanıdır. Adıyaman’ın ciddi sorunları var. AK Parti hükümeti sorunları çözmekten ziyade Adıyaman için süslü manşetler yaratma derdindedir. AK Parti 15 yılda Adıyaman’ın hiç bir ciddi sorununu çözmemiştir. İçme suyu, tarımsal sulama, ulaşım, sağlık, eğitim, istihdam ve ırgat kent gerçeğimizden bütün sorunlarımız nerede ise aynen yerinde duruyor. Yok meydan yapacağız. Yok hızlı tren getireceğiz.  Yok sıcak asfalt şehirler arasındaki yollarda olacak. Çevre yolları, Trafik sorunu, park sorunu kısaca hiç bir çözüm yok"dedi.

Herşeyin söylemde kaldığını dile getiren Çavuş, şunları kaydetti:

"Hiç bir proje bitmedi, hepsi söylemde kaldı. Bu şehir ölüyor ve iktidar bunu sadece izliyor. Tamda bu noktada Adıyaman’ın kaderi sadece iktidarın vicdanına terk edilemez. İşte bu yol CHP olmalıdır. İlimizde milletvekilimiz olmamasına rağmen ilimizin sorunlarını Meclis’te basında her yerde yüksek sesle dile getiren bizler ve emekçi basınımız var.  CHP Adıyaman için projeler üretecek, çözüm önerilerini masada bulunduracak başka bir Adıyaman mümkün diyecektir. Gerger yolu hala dar ve 20 yıl öncesindeki yol ise, Gerger'e hizmet gitmiş sayılmaz. Kahta hala içme suyu olarak musluk suyu kullanmıyorsa, Kahta hizmet almış sayılamaz.  Sincik, Samsat, Çelikhan hizmet noktasında hakettiğini alamıyor. İstihdama dayalı bu ilçelerde tek bir proje hayata geçirilmedi. Besni 15 yıl önce ne ise şu anda aynı yerde seyrediyor. Gölbaşı Batı’ya açılan yüzümüz ama istihdam adına tek bir çivi çakılmış değil. Tut hükümet tarafından adeta kaderine terk edilmiş durumdadır. Merkezde ise bilboardlardaki reklamları saymazsak sadece ama sadece öteki olarak çevre illere göre geriliyor, tükeniyor. İş adamı, esnaf, köylü, işsiz çaresiz, kahveler dolmuş insanların umudu tükenmiş. Ama yaratılan korku imparatorluğu sebebi ile herkes, herkesim sus pus. Adıyaman artık çözüm istiyor" 

Kaynak : PHA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.