Kahta Eski Belediye Başkanı Turanlı: ″Ayağının Kaydırıldığını Hisseden Mevcut Başkan, Bugünün Güneşiyle Dünün Çamaşırlarını Kurutmaya Çalışıyor″

Kahta eski Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak'ın açıklamasına sert tepki gösterdi.
Bu haber 2017-12-30 09:20:38 eklenmiş ve 228 kez görüntülenmiştir.

Turanlı, yaptığı açıklamada, "Hepinizin bildiği gibi ilçemizde yaşanan çamurlu su sorunu ile ilgili geçen günlerde ilimizde hizmet sürdüren bir haber ajansı bizlere mikronunu uzatarak, konuyla ilgili görüşlerimizi sordu. Bizde dere yatağından gelen su sağlıklı olmaz şeklinde düşüncelerimizi aktardık. Bu açıklamamıza istinaden Kahta Belediye Başkanı sosyal medya hesabında yine kendisine yakışır bir şekilde ahlak ve seviyeden yoksun bir düzeyde hakaretvari ifadeler kullanarak cevap vermiş. Ama ben kendisine bekleyeceği şekilde değil de, kendime yakışacak bir şekilde cevap vereceğim"dedi.

- KENDİ DAVASINA VE MİLLETVEKİLİNE HAKARET EDİYOR

Başkanın kendi davasına ve milletvekiline hakaret ettiğini belirten Turanlı, şöyle konuştu:

"Şahsımın Ak parti çatısı altında belediye başkanı seçildiğini unutup, görev sürecimde hizmet yapmadığımı dile getirerek, seviyesiz ve saçma ifadeler kullanarak açıklamalarda bulunan mevcut başkan, daha önce hakaret ettiği gibi bugün de sonradan geldiği partisine, davasına ve milletvekillerine hakaret ettiğini görmektesiniz. Bizim hiçbir zaman abdestimizden şüphemiz olmadı ki namazımızdan şüphemiz olsun. Biz o dönem partimizle barışık bir şekilde hizmetlerin en iyi şekilde memleketimize kazandırmanın mücadelesini verdik ve o dönemde partimin şahsıma ve memleketime verdiği destekleri de hiçbir zaman inkar etmedim ve etmem de"

- BU KADAR CAHİLLİĞİ DÜŞÜNEMEMİŞTİM

Bu kadar cahilliği düşünemediğini vurgulayan Turanlı, "5. ve 6. Bölge muhabbetlerine giren mevcut başkan, Ak Partinin ve Milletvekilerimizin desteğiyle organizenin bizim dönemde gerçekleştiğini ve bizim dönemimizde kamulaştığını ve hayata geçildiğini bilmeyecek ve yalanlayacak kadar da cahil olacağını düşünmemiştim. Adıyaman’da halen eski yapılmış sanayi yatırımcıların 5.bölgeden, bundan sonra yapılacak yatırımcıların 6. Bölgeden faydalanacağını bilmiyor kadar cahil bir belediye başkanı da olamazsın"diye konuştu.

- O KADAR DÜRÜSTSEN EVRAKLARI YAYINLA

Turanlı, şöyle devam etti:

"Akaryakıt konusunda gene asılsız rakamlar sallayan başkan, gerçek rakamları resmi belgelerle yayınlamaktan korkuyor ve kaçıyor. Madem o kadar dürüst ve şeffaf birisin neden evrakları yayınlamadın, neden 20 triliyona yakıt aldığımızı ispatlamadın. Belediyenin arşivleri ve cari hesapları elinin altında olmasına rağmen neden kaçıyorsun. Kalemşörlerinin hazırladığı metinlerle klavye şovmenliği yapma, belediyenin cari hesaplarından çıkaracağın resmi faturaları sallayarak hesap sormaya yönel, sen ispatlayamıyorsan biz ispatlarız rahat ol"

- MADEM O TAHLİLLER YANLIŞ, YARGIYA GİT

Su tartışmalarına da değinen Turanlı, "Haydaran kanalizasyon suyunu arıtmadan halka içirdiğini söylemekten neden kaçınıyorsun, yerel bir gazetede yayınlanan laboratuar sonuçlarına neden cevap veremedin, o tahlil sonuçları yalan yanlışsa neden yargıya taşıyıp, gerekli açıklamayı yapmadın. Madem haydaran içme suyunu kullanmıyorsun o zaman o bahsettiğin 500-600 bin liralık elektrik faturalarını yayınlasana, bizde bu halka gerçekten değirmen başı suyunun içirildiğine inanalım. Ben dün dediğim gibi bugün de söylüyorum, Haydaran dere yatağından getirilen su hiçbir zaman sağlıklı su olamaz"ifadelerini kullandı.


- VATAN HAİNLİĞİNLE SUÇLAYACAĞINA AİLENE BAK

Fetö iddilarına da sert bir şekilde eleştiren Turanlı, şunları kaydetti:

"Bizleri vatan hainleri ile aynı kefeye koymaya yönelen mevcut şahıs, geçmiş dönemde onlarla olan ilşkisini unutup, kanalın üstünü dere yatağı bölgesinin imarini uygun görüp, onlara ruhsat verip Hügem dershanesinin yapılmasını fırsat verdiğini unutacak kadar ahmak biri olacağını düşünemiyorum. Bununla kalmayıp kendisiyle 15 Temmuz akşamı kol kola gezip bir süre sonra hain terör örgütü olan Fetö’nün mensubu olduğu gerekçesiyle tutuklanan amcasının oğlunu da unutmuş olmalı. Bu halk her şeyin en iyisini biliyor, Hainlik konusunu konuşacaksan önce; iğneyi ailene, çuvaldızı başkasına batıracaksın. Pensilvanya kölelerini uzakta değil, yanı başında ve soyadını taşıyan aile bireyleri arasında ara. Gerçi sen soyadını taşıyan vatan hainlerini unutup, çatısı altinda bulunup siyaset yaptığın Ak Partinin milletvekillerini Fetöcülükle, hainlikle suçlayacak kadar cahil ve hain bir siyasetçisin. Unutmayın başkan siz yalan söylemeyi iyi bilirsiniz, ben ise yalanlarınızı ortaya çıkarıp karşına çıkmayı. Belli ki, ayağının kaydırıldığını hisseden mevcut başkan,bugünün güneşiyle dünün çamaşırlarını kurutmaya çalışıyor"

- DİLEDİĞİ YERDE KARŞISINA ÇIKMAYA HAZIRIM

Başkan Abdurrahman Toprak ile yüzleşmeye hazır olduğunu dile getiren Turanlı, "Buradan tüm kamuoyunun huzurunda Kahta Belediye Başkanını bir kez daha halkın huzurunda dilediği yerde, dilediği stüdyoda, dilediği tarihte ve dilediği saatte yüzleşmeye, hakikatleri konuşmaya belgeleri ortaya dökmeye, halkı bilgilendirmeye davet ediyorum. Başkalarının yazdığı metinlerle klavye şovmenliği yapmanıza gerek yok, yüreğin yetiyorsa, hırsızlık, yolsuzluk ve usulsüzlük yapmadığına inanıyorsan hodri meydan. Ben hazırım yüzleşmeye, sizde var mısınız sayın Toprak ? Korkunun ecele faydası yok başkan. Benimle yüzleşmekten kaçabilirsin ama sandıkta halkla yüzleşmekten kaçamayacaksın. Tüm Kahta halkını en içten dileklerimle selamlar, saygılar sunarım"

Kaynak : PHA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.