Öğrencileri Aydınlatmak için Ulaşımı Zor Köylere Gidiyorlar

Gerger İlçesi Milli Eğitim Müdürlüğü yürüttüğü bir proje ile öğretmenler, ulaşımı zor 22 köye tek tek giderek yürekleri birleştirip öğrencilerinin ufkunu açmaya çalışıyor.
Bu haber 2017-12-28 18:57:32 eklenmiş ve 304 kez görüntülenmiştir.

Gerger Kaymakamlığının desteğiyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanan “Yürekleri Birleştiriyoruz" projesi 22 köy okulunu ve öğrencilerini kapsıyor.

Projede Öğrencilerin temel fen eğitimi, sanat ve kişisel bakım ihtiyaçlarının giderilmesi, okulların boyanıp görsel açıdan daha iyi hale gelmesi, çocukların çevreye, doğaya ve temel fen konularına karşı ilgilerini artırıp gelecekte bilim ve sanat adına neler başarabileceklerini ortaya çıkarmaya çalışan 7 öğretmen,  gittikleri köylerde kuaförle hiç tanışmamış öğrencilerin kişisel bakım ve temizlikle ilgili bilgilendirme yaptıktan sonra kız çocuklarının saç kesimi ve saç bakımını yaparak öğrencilerin öz güvenlerinin gelişmesine katkı sağlıyor.

Köylere boyanmış meyve kasaları götürerek bu kasaları birleştirip bir sınıf kitaplığı oluşturuyorlar.

Yürütülen bu proje ile öğrencilerin dünyaya bakış açısı değişmesi, kişiliklerine olumlu yönde katkı sağlanması, bunun yanında okullarındaki fiziki değişim ile öğrencilerin motivasyonlarının artması, bakış açılarının değişmesini ve gelişmesini sağlanmasına çalışıyorlar.

Fedakar öğretmenler, yaptıkları bu çalışma ile  oluşturulan sosyal ortamla sınıf ve okul iklimindeki olumlu havanın öğrencilere ve öğretmenlere yansıması, öğretmenlerin eğitim öğretim arzusunu artması ve eğitimin kalitesini iyileştirilmesini, 22 köy okuluna sosyal etkinlik, aktivite, sanatsal ve bilimsel faaliyet ortamı yaratıp öğrencilerin daha önce yaşamadıkları deneyimleri yaşamalarını sağlamak, Fiziksel olarak daha iyi bir eğitim öğretim ortamı oluşmasını sağlayarak öğretmenlerin motivasyonunu artırmak böylelikle eğitimin kalitesini yükseltmeye çalışıyorlar.

Projeye, ulaşımı zor olan Tırsık,Saraycık, Seyitmahmut, Doğanlar, Köklüce, Sutepe, Pamuluk, Kütüklü, Güngörmüş, Piyanko, Özkuran, Korulu, Kağındak, Gözpınar,Helül, Bemirgo, Kırmızı, Yenibardak, Sengeto, Ortaca, birleştirilmiş sınıf İlkokulları dahil edildi.

Kaynak : PHA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.