Dezavatanjlı Öğrencilere Özel İngilizce Sınıfları Açıldı

Adıyaman’da 5 okulda özel eğitim gören öğrencilere yönelik "Özel Eğitim Sınıfı" açıldı.
Bu haber 2017-12-27 08:19:43 eklenmiş ve 299 kez görüntülenmiştir.

Adıyaman merkezde 4, toplamda 5 okulda dezavantajlı eğitim gören öğrencilere yönelik açılan sınıflardan biri olan Gazi İmam Hatip Ortaokulunda Vali Yardımcısı Adem Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, Şube Müdürü Ömer Faruk Güneş, Mustafa Gümüş, Okul Müdürü Bedir Kızıl, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla kurdele kesiminin ardından açıldı.

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün hazırlamış olduğu, özel eğitim sınıflarında eğitim gören öğrencilerin daha kaliteli eğitim almalarıiçin bu sınıfların materyal ve donatım açısından geliştirilmesi amacıyla ‘’Özel Eğitimin İyileştirilmesi’’ adlı proje başlatıldı ve projenin pilot çalışması tamamlandı.

Proje kapsamında özel eğitim sınıflarının materyal, donatım ve mimari yapı standartları belirlendi.

Bu bağlamda İngilizce sınıfı yapılan içerisinde Gazi İmam Hatip Ortaokulu da dahil olmak üzere 10 okulda sınıflar tamamlandı.

5 okulda ise sınıfların yapımı devam ediyor. Öte yandan Özel Eğitim sınıfı yapılan 5 okulda ise işlemler tamamlandı.

Konuyla alakalı konuşan Kızılkaya, "Adıyaman’da butik sınıflar projesine başlamış olduk. Bu proje kapsamında 15 tane İngilizce sınıfımız yapıldı. Bu sınıflarımızın en büyük özelliği mobil olmaları ve birlikte takım çalışması yapabiliyor olmaları. Sınıfların bu şekilde olması öğrenmeyi kolaylaştırıyor. Materyal çalışmamızda başladı bu sınıflara yerleştireceğiz.  İngilizceye karşı bir duyarlılık gerçekleştirip öğrenmeyi kolaylaştıracağız. Diğer açıdan 5 özel eğitim sınıfımızda bakanlığımız tarafından gönderilen paralarla açtık. İngilizce sınıflarını biz Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğü olarak açtık. Bunların devamı gelecek müzikal sınıf projemiz var. 80 farklı okula 80 farklı sınıf açmış olacağız. Bu şekilde tüm öğrencilerimizin aktivitelerden faydalanmasını sağlayacağız"şeklinde konuştu.

 

Kaynak : PHA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.