Özbilgiç: ″Kaliteli Bilgiler Sunmak Adına Kadromuzla Beraber Çok Başarılı Çalışmalar Yapıyoruz″

Adıyaman Halk Eğitim Merkezi Müdürü Aziz Özbilgiç, Halk Eğitim Merkezi hizmetlerinden bahsederek, "Kaliteli bilgiler sunmak adına kadromuzla beraber çok başarılı çalışmalar yapıyoruz" dedi.
Bu haber 2017-12-26 20:10:17 eklenmiş ve 301 kez görüntülenmiştir.

Halk Eğitim Merkezi olarak kurslarla vatandaşa kültürel, sportif ve sosyal yönenden önemli hizmetler sunduklarını vurgulayan Bilgiç, "Tabi halk eğitim merkezinin tanıtımını yaparken halk eğitim hayat kadar geniş, toplum kadar gelişmiş, bu anlamada halk eğitim merkezinde eğitim desteğinin verilmesi gereken zorunlu bir eğitimdir. Bizde bu kapsamda mesleki ve teknik okuma, yazma, sprotif ve kültürel, açık lise, açık ortaokul ve çadırkent hizmeti ile halkımıza hizmet ediyoruz. Mesleki ve teknik anlamda vatandaşlarımızı, mesleki anlamda bilgilendiriyoruz. Varsa yeteneklerine imkan sunuyoruz. İleride bir meslek sahibi olmalarına azda olsa bir katkıda bulunuyoruz. Sportif ve kültürel anlamda özellikle gençlerimize yönelik yaz tatilinde okullarımızın kapatılmasından sonra "okular hayat olsun" kapsamında biz gençlerimize sportif kurslar açıyoruz. Masa tenisi, santraç, voleybol, hentbol, basketbol benzeri bütün anlanlarda biz gençlerimize boş zamanda kaliteli bir şekilde imkan sunuyoruz. Okuma yazma anlamında bizim okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızın çagrımız şu; gelin okuma yazmayı öğrenin, bir kişide olsa biz kurs açıyoruz. Son zamanlarda ilimizede bulunan yabancılarına yönelik Türkçe eğitim kurslarımız devam ediyor" dedi.

2017- 2018 eğitim ve öğretim yılında bütün alanlarda kurslar açtıklarını ifade eden Özbilgiç, "Adıyaman halk eğitim merkezi olarak 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında biz bütün alanda kurslar açtık. Son zamanlarda da kpss kurslarımız ve yine son zamanlarda lise mezunlarına yönelik destekleme kurslarımızı ve hobi olarak ev kadınlarımızın gelmiş olduğu üç boyutlu kurslar açtık. Bunlar halıcılık, hediyelik eşya, hızlı  klavye ve Rusça, Türkçe öğretimi ağırlığında merkezimizde kurslar veriyoruz. Tabi sadece bizim kurum olarak fiziki anlamda bunları karşılamamız mümkün değil. Bu anlamda biz ilimizde bütün kamu ve kuruluşların sivil toplum örgütlerle birlikte yürütmeye çalışıyoruz. Bizim gençlik merkezinde gençlik spor il müdürlüğüne bağlı gençlik merkezinde valiliğimize bağlı gençlik kültür evinde, gap idaresine bağlı Çatom'da, belediyemize bağlı Togem'de ve gençlik merkezlerinde bütün okullarımızda, cezaevlerinde, Tarım Gıda İl Müdürlüğünde kurslarımız oluyor ve devam edenler de var" diye konuştu.

Kaynak : PHA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.