'Prestij Okul' Projesi Ödülü Anadolu Lisesi’ne

Adıyaman Anadolu Lisesi’nin proje ekibi, ödülünü Ankara Başkent Öğretmenevi’nde düzenlenen törenle aldı.
Bu haber 2017-12-20 13:05:40 eklenmiş ve 294 kez görüntülenmiştir.

Törene Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Milletvekilleri, Strateji Geliştirme Başkanı Nurettin Konaklı, Bakanlık bürokratlarının yanı sıra, Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, Adıyaman Anadolu Lisesi Müdürü Abdulkerim Işık ve Proje ekibi ile  ülke genelinde birlikte ödül almaya hak kazanan proje ekipleri katıldı.
Eğitim ve öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla yürütülen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri”ne 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında 3 bin 357 başvuru yapıldı.

 İlk olarak, değerlendiriciler tarafından elektronik ortamda proje raporları değerlendirildi, bunun sonucunda 189 çalışma saha ziyaretine kalma başarısı gösterildi.

Gerçekleştirilen saha ziyaretlerinin ardından 106 çalışma Bölgesel Ödül almaya layık görüldü.

Konu ile değerlendirmelerde bulunan Adıyaman Anadolu Lisesi Müdürü Abdulkerim Işık, "Prestij Okulu’’ sloganı ile eğitime katma değer sunan okulumuz projesi uzun ve yoğun bir emeğin ürünüdür. Birçok amacı ve yararı olacak ve inşallah ulusal düzeyde  özellikle ortaöğretimde kız çocuklarının okullaşmasına olumlu yansıyacaktır.
Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Bilimsel ve Teknolojik Faaliyetler Kategorisinde Türkiye 1.si olarak Bakanlık Ödülüne Layık Görülen Çalışmamız. e-pansiyon kapsamında hazırlanan 'Gözün Arkada Kalmasın" isimli projemizdir. Amacımız Adıyaman’ı en iyi şekilde temsil ederek bütün zorluklara rağmen eğitim kalitesini arttırmaktır. Adıyaman’a Türkiye birinciliği kazandırdığımız için çok mutluyuz, yaptığımız proje ile velilere oturdukları uzak diyarlardan bile çocukları ile ilgili ayrıntılı ve anlık takiplerini sağlayarak gözünüz arkada kalmasın diyoruz, öğrencisini pansiyona yerleştiren veliye öğrencisini takip etme imkanı tanıyarak mesafeleri ortadan kaldırıyoruz" şeklinde konuştu.
Aynı proje ile istastikler elde ederek israfın önüne geçtiklerini, yönetsel ve ekonomik kazanımlar sağlandığını, belletici öğretmenlerin yoklama almalarını kolaylaştırdıklarını ifade eden Işık, "Söz konusu projeyi geçen yıldan beri yürütüyoruz. Hazırladığımız, tamamıyla bize ait olan programın tüm pansiyonlarda ücretsiz kullanılmasını ve projemizin tüm kazanımlarını ve uygulamasını MEB'na hiçbir karşılık beklemeden hediye ederek, Milli Eğitim Bakanlığının bilişim sistemlerine entegre edilmesini hedefliyoruz. Bu vesileyle emeği geçenproje aşamasında yazılım, kodlama, proje geliştirme sürecinde üstün gayret sarf edenekip üyelerimiz, Habib Yıldırım, Kadir Yaprak, Sadık Çetinkaya ve Mustafa Göksu'ya çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak : PHA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.