Çelikhan Çayı'nda Islah Çalışmaları

Çelikhan ilçesinde bu yıl ihalesi yapılan Çelikhan çayını ıslah etme projesinde çalışmalar aralıksız sürüyor.
Bu haber 2017-11-30 14:35:44 eklenmiş ve 317 kez görüntülenmiştir.

Birinci etabın çok kısa bir süre içerisinde bitirileceği ifade eden Yüklenici firma yetkilileri, “Birinci etab çalışmalarına başladığımız ilk günden beri sağlam ve standartlara uygun bir şekilde ve Çelikhan çayının sağlı, sollu istinat duvarlarını örmekteyiz. Çayın genişliği 12 metre olup her iki tarafında da birer metre genişliğinde ve iki metre yüksekliğinde istinat duvarları yapıyoruz. Bununla beraber çay yatağına da 20 santim kalınlığında beton dökmekteyiz” dediler.

Konu hakkında açıklamada bulunan Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Bulut ise “Çelikhan çayı ıslah projesi ilçemiz için belediye olarak yaptığımız büyük projeler arasındadır. Çelikhan çayı ıslah çalışmaları tamamlandığında öncelikle tarım arazilerimizi sel taşkınlarından korumuş olacağız. Her yağış mevsiminde endişelenen ve tedirgin olan çiftçi vatandaşlarımızın bu endişelerini gidermiş oluyoruz. Aynı şekilde açıktan kanalizasyon suları buraya akmayacak. İlçemizi bu kötü görüntüden ve pis kokulardan kurtarağız”ifadesini kullandı.

Bulut, "Dere ıslahı proje çalışması döneminde derenin her iki tarafında servis yolu düşünülüyordu. Her nedense proje uygulaması döneminde baktık ki servis yolu hiç konulmamış bu durum her hangi bir taşkın sonucu birikecek moloz ve malzemenin dere yatağından taşınması ve temizlenmesi bu şekilde mümkün değildir. Çiftçilerimizi çok zora sokacaktır. Yapılan yatırımın tamamı boşa gidecektir. Bu durumlara meydan vermemek için mutlaka servis yoluna ihtiyaç vardır. İlgili DSİ yetkililerinin bu durumu dikkate almasını istiyoruz. Emeği geçen TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın, Salih Fırat, Adnan Boynukara, Halil İbrahim Fırat ve DSİ Bölge Müdürü ile yüklenici firma çalışanlarına teşekkür ediyorum”şeklinde konuştu.

Kaynak : PHA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.