Diş Hekimliği Fakültesi'nde Önlük Giyme Heyecanı

Adıyaman Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine Ağız ve Diş Sağlığı Haftası nedeniyle düzenlenen törenle önlük giydirildi.
Bu haber 2017-11-29 18:21:50 eklenmiş ve 455 kez görüntülenmiştir.

Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen törene İl Garnizon Komutanı Per. Albay Davut Kulalar, Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Seyit Temir, Prof. Dr. Hasan Solmaz, Prof. Dr. Ali Aydın, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yasin Çiçek, akademik, idari çalışanlar ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, günün anlam ve önemine dair açılış konuşmasını Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yasin Çiçek yaptı. Dekan Çiçek yaptığı konuşmada günün anlam ve önemine değinerek 18 Kasım 1908'de Darü’l Fünun Osmanlı Tıp Fakültesi'nin açıldığını söyledi.

Çiçek, 22 Kasım 1908’de Dişçi Mektebi Aliyesi'nin açıldığını, Cumhuriyet döneminde ise 1933’te İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Diş Hekimliği Yüksekokulu adını aldığını ifade ederek, eğitimin dört yıla çıktığını kaydetti. Diş Hekimliği'nin ilk olarak 1964 yılında fakülte olduğunu ve 5 yıl eğitim verdiğini söyleyen Çiçek, Türkiye'de 22 Kasım tarihinin 1996 yılından bu yana Diş Hekimliği Günü, haftanın ise Diş Hekimliği Haftası olarak kutlanmaya başladığını belirtti.

"GELİŞEREK ÖĞRENECEĞİZ"

Törende bir konuşma yapan Rektör Gönüllü ise öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu. 'Bu andan itibaren yapmamız gereken şey kaliteyi artırmaktır' diyen şu nasihatleri verdi: "Bugünlerin kıymetini bilin, hocalarınızdan en iyi şekilde faydalanın. Gününüzün kıymetini bilin. Kendinizi en güzel şekilde gelecek çağlara hazırlayın. Gelecek çağları görmeye çalışın. Dünya sürekli değişip gelişiyor. Bizim de sürekli arayış içinde olup, kendimizi geliştirmemiz, çalışmamız araştırmamız ve bir günümüzle diğer günümüzü aynı tutmamamız gerekiyor. Gelişin, gelişerek öğrenin. İşinizde en iyi olma çabası vererek, bu gün buraya sizlerle iftihar etmeye gelen ailelerinize, vatanınıza, milletinize layık birer birey olmak için çabalayın. Mesleki edinimlerinizi elbette edineceksiniz ve edinmelisiniz de. Bundan daha önemlisi hayatta ve sosyal ortamda en iyi insan, en mükemmel insan olmaktır. Bunun için çalışmalısınız."

Törende konuşmaların ardından öğrenciler tek tek sahneye çağrılarak önlük giydirildi. Ardından katılımcılar düzenlenen kokteyle katıldı.

Kaynak : PHA

ETİKETLER : Diş Hekimliği Fakültesi'nde Önlük Giyme Heyecanı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.