Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ‘Hımss Stage 6’ Belgesi Aldı

Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, dijital hastane çalışmaları kapsamında HIMSS Stage 6 (Healthcare Information and Management Systems Society) Belgesi'ni aldı. Böylelikle Türkiye’de bin 200 hastane içinde bu belgeyi alan 50 hastaneden biri olmayı başardı.
Bu haber 2017-11-28 13:14:59 eklenmiş ve 370 kez görüntülenmiştir.

Hasta güvenliğinin sağlanması konusunda üst düzey önlemler içeren, aynı zamanda kağıt ve röntgen filmi kullanımına gerek duyulmadan maliyetleri asgari seviyeye düşürerek, sağlık kayıtlarının güvenilir bir şekilde tutulması, saklanması ve rapor edilmesine imkan sağlayan bu sistem ile teşhis ve hasta işlemleride hız kazanıyor.

HIMSS Stage 6 değerlendirmesine katılan HIMSS Türkiye Koordinatörü Suna Mahir Kırdağ, HIMSS Bölge Koordinatörü Esra Kızılkaya ve Bilgi Sistemleri Bölge Sorumlusu Aşkın Karaaslan bir gün süren değerlendirmenin sonucunda Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin HIMSS Stage 6 seviyesine uygunluğunu onayladı.

"KAYIT DIŞ GİDERLER ÖNLENECEK"

Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç.Dr. Fatih Doğan yaptığı açıklamada; “Dijital hastanelerde hastalara uygulanan tıbbi tedavilerde hasta güvenliği ön planda tutulmakta; hastalarımıza eczanemizden gelen ilaçlar otomasyon programları ile kontrol ve takip edilmekte; hemşirelerimiz ilaçları uygularken kurduğumuz bu programlar sayesinde ilaç tedavilerini zamanında ve eksiksiz yapmaktadır. Hastalarımızda tedaviler planlanırken ilaç etkileşimleri sistem üzerinden kontrol edilerek tedavinin etkinliği ve uygunluğu arttırılmaktadır. Servislerimizde uygulanan tüm tetkik ve tedavi süreçleri bilgisayarlar üzerinden kaydedilerek bilgi güvenliği üst düzeyde tutulmaktadır. Veri madenciliği ve istatistiksel veri analizlerinin yapılması mümkün olan dijital hastanelerde sağlık yöneticilerinin performans izlemi ve değerlendirmesi daha kolay ve hızlı yapılarak, finansal kaynakların etkin ve verimli kullanımı sağlanacak ve kayıt dışı giderler önlenecektir" dedi. 

"KARARLI VE ETKİN BİR EKİP ÇALIŞMASININ ÜRÜNÜ"

Alınan belgenin kararlı ve etkin bir ekip çalışmasının ürünü olduğunu belirten Doğan, "Çalışmalarımız aynı özveri içerisinde ara vermeksizin devam edecektir. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Bundan sonraki süreçte hedefimiz Stage 6 yı tüm kliniklerimizde etkin hale getirdikten sonra Stage 7’ yi almaktır; bunun için de elimizden gelen gayreti göstereceğiz ’’ ifadelerini kullandı. 

Kaynak : PHA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.