Gölbaşı Devlet Hastanesi'nde Akıllı Adımlar

Gölbaşı Devlet Hastanesi, Medipol Üniversitesi tarafından “ Dijital Hastane Değerlendirme Sistemi’ kapsamında yerinde yapılan incelemeyle değerlendirilerek HIMSS Stage 6 ünvanını almaya hak kazandı.
Bu haber 2017-11-15 11:38:28 eklenmiş ve 546 kez görüntülenmiştir.

Gölbaşı Devlet hastanesi Başhekimi Dr.Selim Kuşağlı yaptığı açıklamada, ”Biz bu süreçte bütün  işlemlerin dijital ortamda yapıldığı,  kontrol edildiği ve  yönetildiği bir hastane işleyişine sahip olmayı hedefledik. Pilot servis olarak Dahiliye kliniğimizi seçerek,bu klinikte yatan tüm hastaların verilerinin sisteme aktarılmasını sağladık. Dahiliye kliniğimizde yatan hastaların  EKG kağıdının bile sistemden taratıldığı, tomografi,endoskopi,ultrason ve tüm radyoloji görüntülerinin PACS sistemi ile doktorlarımızın bilgisayar ekranına düştüğü bir sistem kurduk" dedi. 

"ECZANEDEN GELEN TÜM İLAÇLAR DİJİTAL SİSTEM TARAFINDAN KONTROL EDİLİYOR"

 Eczaneden gelen tüm ilaçların dijital sistem tarafından kontrol edildiğini kaydeden Kuşağlı, "Hemşirelerimiz ilaçları uygularken kurduğumuz bu dijital sistem sayesinde ilaç tedavilerini zamanında ve eksiksiz yapmaktadır. Mobil uygulamalar ve web uygulamaları ile çalışanlarımıza uzaktan erişim kolaylığı sağlayarak daha etkin sağlık hizmeti sunduk. Hastaya ve süreçlere dair her türlü veri ve bilginin doğru ve eksiksiz olarak kayıt altına alındığı dijital arşiv oluşturduk. Acil serviste de tüm hasta kayıtlarının dijital sisteme aktarılmasını sağladık. Bilişimsel altyapıyı ve bilişimsel arşivlenmeyi ciddi bir şekilde kullanarak kağıt kullanımını en alt seviyeye düşürdük" diye konuştu.

 

Kaynak : PHA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.