Bakıma Muhtaç Gazi Baba'dan Sitem

Adıyaman Üniversitesi Gölbaşı Meslek Yüksekokulu’nda çalışırken Adıyaman’a görevlendirilen Dursun Kılılı’nın engelli anne babası feryat etti.
Bu haber 2017-10-18 06:52:39 eklenmiş ve 554 kez görüntülenmiştir.

Dursun Kılılı’nın daha önce Adıyaman Üniversitesi Eczalık Fakültesi’nde görevlendirildiği, daha sonra ise yine görev yerinin değiştirilerek Sağlık kültür ve Spor Daire başkanlığında başka bir göreve getirildiği bildirildi. 
Gölbaşı Meslek Yüksekokulu’nda Öğrenci İşlerinde Bilgisayar İşletmeni olarak görev yapan Dursun Kılılı’nın, Adıyaman Üniversitesi Hastane Başmüdürlüğü’ne Bilgisayar İşletmeni kadrosu Eczacılık Fakültesi’ne görevlendirilmesine, yatağa bağımlı olarak yaşayan ve konuşamayan annesi Emine Kılılı (72 yaşında) ve yürümekte zorluk çeken babası Mehmet Kılılı (77), tepki gösterdi.
Mehmet Kılılı, gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisinin ve eşinin engelli olduğunu belirterek şunları söyledi:
“Oğlum Dursun, Gölbaşı Meslek Yüksekokulu’nda çalışıyor. Burada iş yeri bize yakındı. Biz hastalandığımızda hemen yetişiyordu. Bizim bakacak kimsemiz yok. 3 oğlum daha var ancak onlardan Yüksel, Muğla Fethiye’de; Yusuf, İzmir’de, İzmir’deki olan Uzman Çavuştu o da mayına bastı Gazi oldu, o da İzmir’de tekrar görev aldı üniversitede çalışıyor, Metin ise Gaziantep’te çalışıyor. Dursun bizim yanımızda idi. Şimdi onu Adıyaman’a tayinini çıkardılar. Bu tayinin durdurulmasını istiyoruz.  Benim %90 oranında engelli raporum var, eşimin de %80 raporu. Biz şimdi ne yapacağız. Bize kim bakacak? Ben 3 senedir, eşim ise 15 senedir böyle. Dursun bizi Gaziantep ve Kahramanmaraş’a buradan olmayan doktorlara götürüyor.  Buradan Sayın Cumhurbaşkanıma sesleniyorum, bana yardımcı ol. Dilekçelerimi de gönderdim. Oğlumu Adıyaman’a verdiler ben mağdurum Sayın Valim. Sayın Belediye Başkanım, bana yardımcı olun. Sayın Rektör’üm neden gönderdin benim oğlumu Adıyaman’a. Benim için Gaziantep’ten geldi buraya."dedi.

Kaynak : PHA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.