İşadamı Genciz: ″Sincik, 6. Bölgeye Alınırsa İstihdamı Yüzde 100 Arttıracağız″ - Videolu Haber

İşadamı İbrahim Genciz, Sincik ilçesinde başlattıkları istihdam seferberliğinin tüm hızıyla devam ettiğini bildirdi.
Bu haber 2017-09-04 12:38:03 eklenmiş ve 417 kez görüntülenmiştir.

Genciz, yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanımız canla başla bu ülke için çok büyük bir değer, çok büyük bir lider. Bunun yanında toplumunda fedakar olması gerekiyor ülkenin kalkınması için. Bizde bir işletme sahibi olarak o çağrıya bizde yanıt vermek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Bu ülkenin kaderi İslam’a bağlıdır, üretime bağlıdır. Eğer bu ülkede üretim yoksa bu ülkenin sıkıntıya gireceği kesindir. Bugün bir Almanya’da sıkıntı yok. Amerika devasa bir ülke, dünya lideri ama nihayetinde cari açık üretiminin oluşturduğu üretimin bozulması, krizle buluşması demektir. Türkiye olarak bunu aşmamız için topyekun bir seferberlik yapmamız gerekiyor"dedi.

- 2023 HEDEFLERİNE ULAŞACAĞIZ

Türkiye'nin 2023 hedefine ulaşacağını belirten Genciz, şöyle devam etti:

"Türkiye 1900’lü yıllardan bu yana bir türlü o çıtayı yakalamadı. Cumhurbaşkanımız çağrısı ile beraber inanıyorum ki bu ülke 2023 hedeflerine ulaşacaktır. Sincikte bir üretim yerimiz var. Adıyaman merkez de bir üretim var. Şuan da 170’e yakın çalışanımız var. İnanıyorum bunu ikiye katlayarak istihdam sağlamayı hedefliyoruz. Bizim Adıyaman’da bazı sıkıntılarımız var. Sincikte 6 firmamız var. Bu altı firmada 750 çalışanımız var. Adıyaman’a verilen 6’nci bölge teşvikleri sadece organize sanayi bölgesine has bir teşvik verilmiştir. Bu da bizi sıkıntıya koyan bir gelişme. Bugün Sincik- Kahta arası 35 kilometrelik bir yol. En yakın organize sanayi bölgesi 35 kilometre, bu insanları nasıl taşıyacaksın, hem risk, kış şartları ağır olan bir ilçemiz Sincik"

- SİNCİK İÇİN ÇALIŞMA BEKLİYORUZ

Sincik ilçesi için çalışma beklediklerini vurgulayan Genciz, "Sayın Cumhurbaşkanımız ve milletvekillerimizden bu konu hakkında bir çalışma bekliyoruz. Bu konular gerçekten Sincik için önemlidir. Sincik 6’nci bölge kapsamına alınırsa bunu garanti ediyoruz, yüzde 100 istihdam artıracağız. Sincik’in bugün 5 bin kişilik nüfusu var. Çok büyük bir sayı kendi içerisinde bu. Ülkemize muhakkak katma değeri yüksek olan üretime odaklı program yapılmalıdır. Gençlerimizin nitelikli, hedefleri olan, amaçları olan, fedakar bir gençlikle buluşması lazım. Şuanda Türkiye’nin 20-25 yıllık şansı var. Eğer biz genç nüfusumuza değerler oluşturamazsak, ülke için bir kayıptır. Gençlerimizin nitelikli, hedefi olan, vizyonu olan, çalışma odaklı bir gençlik oluşturmamız lazım. Bu çok önemli ülkemiz için. Eğitime önem vermemiz lazım. Meslek eğitimine önem vermemiz lazım. Şuan kalifiye eleman bulamıyoruz. Çünkü meslek liselerinde öğrenci yetişmiyor. Çocuklar neyi seviyorsa ona gitmelidir. Tek tip bir eğitimin ülkeye bir getirisi olmaz. Bugün ben vatandaşlarımızın kurban bayramını kutluyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.