Kaymakam Aksu, İhtiyaç Sahiplerini Unutmuyor

Tut Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere yardımlar devam ediyor.
Bu haber 2017-02-14 06:55:01 eklenmiş ve 487 kez görüntülenmiştir.

İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından ilçe merkez ve köylerde ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelere soba ve gıda yardımında bulunuldu.

4 aileye soba yardımı, 21 aileye gıda paketi ulaştırıldı. Adresleri önceden tespit edilen aileler için hazırlanan gıda paketleri, ihtiyaç sahibi ailelerin adreslerine, İlçe Kaymakamı Mehmet Aksu, eşi Ayten Aksu, SYDV Müdiresi Semra Doğan ve SYDV personelleri tarafından bizzat teslim edildi.

Tut Kaymakamı Mehmet Aksu, ilçede yapılan yardımlara ilişkin bilgi verdi.

İlçe merkez ve köylerinde yaşayan yaşlı, bakıma muhtaç kısacası risk grubunda bulunan vatandaşların hayati ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hazırlanan “Yaşlılarımıza Şefkat Eli” projesi başlatıldığını aktaran Aksu, "Projemizin hazırlanmasındaki genel hedefimiz ilçemiz genelinde SYDV tarafından çeşitli alanlarda yardım yapılan vatandaşlarımız arasından özellikle yaşlı vatandaşlarımızın temel hayati ihtiyaçlarını karşılayabilmek, daha rahat ve insani şartlarda yaşamalarını sağlamak ve sosyal devlet ilkesine uygun hizmetler üretebilmektir.  Projemizin uygulanması sonucunda ilçemizde kendine bakmakta zorlanan hayati ihtiyaçlarını karşılayamayan 23 vatandaşımızın ihtiyaçlarını giderebilmek, bakıma muhtaç yaşlılarımızın sağlık ve temizlik açısından önemli görülen eksiklerin tamamlanması sağlanacaktır.
Ayrıca İlçe Sağlık Grup Başkanlığı tarafından düzenli olarak evlerinde sağlık kontrol ve bakımlarının yapılması sağlanacaktır. Projemiz kapsamında 2 vatandaşımız 6 ay süre ile istihdam edilecektir" dedi.
 
İlçe Kaymakamı Mehmet Aksu, girişimlerinden dolayı SYDV Müdiresi Semra Doğan  ve SYDV personellerine teşekkürlerini iletti.

Kaynak : PHA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.